آذر 10, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایش نقاشی کشف شده رافائل توسط هوش مصنوعی

1 min read

نقاشی اسرارآمیز «undoubtedly» اثر رافائل، برای اولین بار در Bradford به نمایش عمومی گذاشته می‌شود.

نقاشی de Brécy Tondo به دلیل شباهت آن به Sistine Madonna اثر Raphael، بیش از ۴۰ سال موضوع تحقیق و بحث بوده است. تجزیه و تحلیل اخیر با استفاده از تشخیص چهره مبتنی بر کامپیوتر به کمک هوش مصنوعی نشان داد که چهره‌های نقاشی با چهره‌های محراب معروف Raphael یکسان هستند.

پس از تحقیقات استاد دانشگاه Bradford برای شناسایی این نقاشی، Tondo از ۲۵ ژوئیه به مدت دو ماه در گالری هنری Cartwright Hall شورای Bradford به نمایش گذاشته خواهد شد.

پروفسور Hassan Ugail، مدیر مرکز محاسبات بصری در دانشگاه، یک مدل هوش مصنوعی برای تشخیص نقاشی های استادان قدیمی ایجاد کرده است. او گفت: “مدل‌های هوش مصنوعی من بسیار عمیق‌تر از چشم انسان به تصویر نگاه می‌کنند و جزئیاتی مانند ضربه‌های قلم مو و رنگدانه‌ها را با هم مقایسه می‌کنند. آزمایش توندو با استفاده از این مدل هوش مصنوعی جدید نتایج شگفت‌انگیزی را نشان داده است و تأیید می‌کند که به احتمال زیاد توسط Raphael است. با استفاده از تشخیص چهره و ترکیب با تحقیقات قبلی توسط همکاران دانشگاهی ام، به این نتیجه رسیدیم که Tondo و Sistine Madonna بدون شک از یک هنرمند هستند.”

او معتقد است که این فناوری می‌تواند در کنار متخصصان انسانی مورد استفاده قرار گیرد و به احراز هویت آسان‌تر و شفافیت بیشتر منجر شود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.