آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ویدئو: در هایپررئالیسم موزه هنرهای معاصر تهران چه گذشت؟

1 min read

کیمیا نخعی گزارشی ویدئویی از نمایشگاه «هایپر رئالیسم: از تصویر تا واقعیت» که در موزه هنرهای معاصر تهران به تماشا بود ارائه کرده است.

 

آثار کمتر دیده شده‌ای از گنجینه موزه هنر‌های معاصر تهران در قالب نمایشگاه «هایپر رئالیسم: از تصویر تا واقعیت» با کیوریتوری جمال عرب زاده به تماشا بود.

استقبال چند ده هزار نفری هنرمندان و علاقمندان از این رویداد سبب شده بود تصور عمومی بر این باشد که این نمایشگاه دستکم یک ماه دیگر تمدید شود اما چنین نشد!

کیمیا نخعی ، در این ویدئو نگاهی دارد به نمایشگاه هایپررئالیسم که طی آن عباد رضا اسلامی ، رئیس وقت موزه هنرهای معاصر تهران هم در این باره نکاتی ارائه کرده است.

نمایشگاه «هایپر رئالیسم: از تصویر تا واقعیت» با نمایش ۳۲ اثر از گنجینه موزه هنر‌های معاصر تهران برپا شد که ۱۰ اثر برای اولین بار از مخزن خارج و روی دیوار موزه به نمایش درآمدند.

ریچارد مک لین، جان سالت، ‌دان ادی، ریچارد استس، رالف گوئینگز، مایک گورمن، چاک کلوز، هوارد کانوویتز، رابرت کاتینگهام، مالکوم مورلی، دوان هانسون و ژان سابیسکی هنرمندانی بودند که آثار آن‌ها با نمایشگاه‌گردانی جمال عرب‌زاده در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته بود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.