آذر 12, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایشگاه نقاشی‌خط «مه‌نوشته‌ها» با آثاری متفاوت گشایش یافت

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، مرضیه معماریان خالق این آثار جدید، ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ در آیین گشایش این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به جزییات برپایی این نمایشگاه با عنوان «مه نوشته‌ها» توضیح داد: مه نوشته اولین نمایشگاه انفرادی ست که با ۲۲ اثر به صورت نمایشگاه نقاشی‌خط در سالن شماره دو فرهنگسرای نیاوران از ۱۷ تا ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱برپا شده و هر روز میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر و هنرمندان خواهد بود.

این هنرمند در ادامه با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری روی کار هنری به نسبت هزینه و زمان و بستگی به دشواری کار و نوشته دارد که شاید برخی از کار‌ها حتی یکماه زمان برده باشد، خاطرنشان کرد: آثار موجود در این نمایشگاه از ۲۰ تا ۳۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

وی گفت: تکنیکی که در آثار موجود در این نمایشگاه به کار برده شده جدید است اما هنوز اسمی برای آن در نظر نگرفته‌ام؛ همه کار‌ها بر گرفته از طبیعت، اشعار عاشقانه و باران است.

معماریان اظهارداشت: سعی شده رنگ هر نقاشی بر اساس کار انتخاب شود، به عنوان مثال قرمز همانطور که می‌دانید سمبل عشق است یا زرد نماد پاییز، برای همین کار‌ها متفاوت و خاص شده است.

این هنرمند در خاتمه با بیان اینکه از کودکی فقط به فکر آموختن بودم و به آموزش دادن فکر نکردم، تأکیدکرد: چنانچه فردی علاقه‌مند به فراگیری هنر نقاشی‌خط باشد بطور یقین به او کمک خواهم کرد.

نخستین نمایشگاه نقاشی‌خط مرضیه معماریان به میزبانی فرهنگسرای نیاوران همه روزه از ۱۷ تا ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۰ تا ۱۸ میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر خواهد بود.

مرضیه معماریان متولد آبان ۱۳۵۹ در تهران و ساکن کرج است. وی از کودکی علاقه‌مند به رشته‌های هنری بوده و در کلاس‌های هنری مختلفی حضور داشته که در نهایت از این میان، معرق کاری، طراحی و خوشنویسی را به صورت جدی دنبال می‌کند.

معماریان دارای مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان است و از محضر استادان صاحبنام چون فتحعلی واشقانی، جواد بختیاری، رویا حسینی و‌ امیر سیف‌آبادی بهره برده است. دریافت و درک مرضیه معماریان از طبیعت، باران و همچنین اشعار عاشقانه، باعث شکل‌گیری تکنیکی خلاقانه در بوجود آمدن آثارش در این نمایشگاه شده است.

منبع: هنر آنلاین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.