آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایش آثار هنرمندان ایرانی در لیست آرت‌فر بازل

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر،لیست آرت‌فر بازل ۲۰۲۲ از ۲۳ خرداد آغاز شده و تا ۲۹ خرداد ادامه دارد. آرت‌فر لیست بازل (Liste Art Fair Basel) حدود ۲۵ سال است در سوئیس برگزار می‌شود و هدف آن کشف‌های جدید در هنر معاصر است. از سال ۱۹۹۶ هر ساله، نسل جوان گالری‌ها، هنرمندانی را در این رویداد معرفی می‌کنند که نمایندگان آخرین تحولات و گرایش‌های هنر معاصر هستند. کمیته «لیست» سالانه حدود ۷۵ گالری از بیش از ۳۰ کشور جهان را انتخاب می‌کند و در این میان حضور گالری‌هایی از مناطق در حال توسعه اهمیت زیادی دارند. بسیاری از مهم‌ترین گالری‌های هنری جهان، موفقیت فعلی خود را در Liste پایه‌گذاری کرده‌اند.

امسال ۸۲ گالری از ۳۷ کشور، جدیدترین صدا‌های هنر معاصر را در بازل ارائه خواهند کرد. با آثار بیش از ۱۰۰ هنرمند، ۶۰ ارائه انفرادی و ۲۲ ارائه گروهی، در این نمایشگاه چیز‌های زیادی برای کشف کردن وجود خواهد داشت. از سال ۲۰۲۱ و شیوع کرونا بخش آنلاین نیز به این رویداد اضافه شد و امسال هم دو بخش Liste Showtime Online و Liste Expedition Online وجود دارد.

در این دوره از لیست آرت‌فر بازل آثاری از هنرمندان ایرانی هم به نمایش درآمده است. بنیاد پژمان با ارائه آثاری از ندا سعیدی و گالری دستان با آثاری از علی میرعظیمی در این رویداد حضور دارد.

منبع: هنر آنلاین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.