آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایشگاه انفرادی آثار ژانت مُخَطَّس در گالری زرنا

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر،مایشگاه نقاشی‌های ژانت مُخَطَّس جمعه ۲۷ خردادماه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر‌های تجسمی افتتاح شد. این نمایشگاه تا ۳۰ خردادماه در گالری «زرنا» برقرار است.

ژانت مُخَطس هنرمند متولد تهران و ساکن تبریز، که از ۲۰ سال پیش فعالیت هنری خود را آغاز کرده، دارای فوق‌دیپلم نقشه‌کشی ساختمان، مدرک فنی‌حرفه‌ای درجه‌ی ۱ و ۲ رشته‌ نقاشی و کارت مربی‌گری، مدرک خوش‌نویسی از انجمن خوش‌نویسان ایران است. او تاکنون در چند نمایشگاه معتبر بین‌المللی آنلاین کشور ترکیه شرکت داشته و این روز‌ها در آموزشگاه خصوصی و حرفه‌ای خود، نقاشی را در دو سطح مقدماتی و حرفه‌ای آموزش می‌دهد.

این نقاش در خصوص برگزاری نمایشگاه انفرادی‌اش در تهران می‌گوید: «از پنج سال پیش در تلاش بودم به جایی برسم که می‌خواهم و نخستین نمایشگاهم را برگزار بکنم. باید این‌جا تشکری داشته باشم از خانم زهرا رسول‌زاده عزیز که با راهنمایی‌ها و انرژی مثبت‌ ایشان توانستم این نمایشگاه را برپا کنم.»

مخطس می‌افزاید: «من از کودکی به رنگ و نقاشی علاقه‌ی فراوانی داشتم اما یادگیری این هنر را از نوجوانی آغاز کردم و بعد‌ها با حمایت مادر و همسرم آن را در سطح حرفه‌ای ادامه دادم. از اساتید معروف و معتبری که در تبریز نزد آن‌ها آموزش دیدم، می‌توانم اساتید محمودی، وارطان واهرامیان و محمد پروین را نام ببرم».

او همچنین در رابطه با انگیزه‌اش از برگزاری این نمایشگاه گفت: «هدف اصلی‌ام، زیبایی رنگ‌ها در آشنایی با فرهنگ و تمدن و خط زیبای آشوری است که در تابلو‌هایم به تصویر کشیده شده‌اند. ‌امیدوارم آثارم برای بازدیدکنندگان نیز جالب و دیدنی باشد».

منبع: هنر آنلاین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.