آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رونمایی از مجسمه عظیم مسیح (ع) در برزیل

1 min read

یکی از شهرهای کوچک برزیل، خانه مجسمه جدید مسیح شده است که از مجسمه مشهور مسیح (ع) در ریودوژانیرو نیز بلندتر است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر و به نقل از رویترز،‌ روند ساخت یک مجسمه عظیم مسیح (ع) در شهر «انکانتادو»‌ واقع در برزیل که حتی از مجسمه مشهور مسیح (ع) در ریودوژانیرو بلندتر است، اکنون به اتمام رسیده است.

این مجسمه جدید که «مسیح حامی»‌ نام دارد و برای جذب گردشگر شاخته شده است،‌ با احتساب پایه، ۴۳ متر ارتفاع دارد. این درحالی است که ارتفاع مجسمه «مسیح رهایی‌بخش»‌ در شهر ریودوژانیرو با احتساب پایه به ۳۸ متر می‌رسد.

این مجسمه بتنی که بر روی یک اسکلت فلزی ساخته شده است اکنون بر فراز تپه‌ای مشرف به شهر «انکانتادو»‌ قرار دارد. با این حال بازدید از این مجسمه برای عموم مردم از سال آینده آغاز خواهد شد.

برای این مجسمه فضای تماشا در نظر گرفته شده است تا تماشاگران از طریق پنجره قلب شکل بزرگی که در مرکز مجسمه قرار دارد بتوانند محیط بیرون را تماشا کنند.

روند ساخت این مجسمه از سال ۲۰۱۹ در شهر آنکانتادو آغاز شده بود.

پیشتر اعلام شده بود، این اثر با استفاده از ۳۵۰ هزار دلار بودجه که تمام آن از طریق کمک‌های داوطلبانه جمع‌آوری می‌شود ساخته خواهد شد.

«مسیح حامی»‌ اثری مشابه تندیسی است که در سال ۱۹۳۱ و طی ۹ سال در ریودوژانیرو ساخته شد. مجسمه «مسیح رهایی‌بخش»‌ یکی از مکان‌های دیدنی ریودوژانیرو و از مجسمه‌های مشهور جهان محسوب می‌شود.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.