آذر 18, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

کمک نمایشگاه «آرت دوبی» به پناهندگان اوکراینی

1 min read

مسوولان نمایشگاه «آرت دوبی» اعلام کرده‌اند بخشی از سود حاصل از فروش بلیت‌های این رویداد هنری به پناهندگان اوکراینی اهدا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر و به نقل از آرت‌نیوز، طبق اعلام مسوولان برگزاری «آرت دوبی» ۲۵ درصد از فروش تمام بلیت‌های جدیدترین دوره این نمایشگاه به پناهندگان جنگ روسیه در اوکراین اهدا خواهد شد.

نمایشگاه امسال که از ۱۱ تا ۱۳ مارس برگزار شد، بزرگترین نسخه این نمایشگاه خواهد بود. در «آرت دوبی» این دوره بیش از ۱۰۰ گالری شرکت خواهند داشت.

در «آرت دوبی» امسال موسس گرجستانی یک گالری «تفلیسی» به نشانه حمایت و همبستگی با مردم اوکراین پرچم اوکراین را در غرفه این گالری آویخته بود.

نماینده «آرت دوبی» در گفت و گو با «آرت نیوزپیپر» بیان کرده بود این نمایشگاه از حق شرکت‌کنندگان برای حمایت از اوکراین پشتیبانی می‌کند و «آرت دوبی» نیز ۲۵ درصد از عواید حاصل از فروش تمام بلیت‌ها را به پناهندگان اوکراینی اختصاص خواهد داد.

به گزارش سازمان ملل، حمله روسیه به اوکراین بحران پناهندگی را به وجود آورده که به دنبال آن بیش از ۲ میلیون اوکراینی در کشورهای همسایه به دنبال پناهگاه هستند. از زمان حمله روسیه به اوکراین در سه هفته اخیر، دست کم ۶۰۰ غیرنظامی کشته و بیش از ۱۰۰۰ نفر زخمی شده‌اند، البته سازمان ملل برآورد می‌کند شمار تلفات واقعی بیش از این آمار باشد.

در پاسخ به این وقایع پروژه‌های خیریه مختلفی توسط هنرمندان، حراجی‌ها، پلتفورم‌های آنلاین و گالری‌ها راه‌اندازی شده است.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.