آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«در ستایش تصویر» قباد شیوا در جشن تصویر سال

1 min read

در ستایش تصویر قباد شیوا طراح گرافیک پیشگام ایران، یکشنبه ۱۵ اسفند در جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از دبیرخانه تصویر سال، قباد شیوا از طراحان گرافیک معاصر ایران و از پیشگامان هنر نوگرای ایران، سال ۱۳۱۹ در همدان به دنیا آمد. او از سال ۱۳۴۱ که در دانشگاه تهران به تحصیل در رشته نقاشی مشغول بود، تاکنون ده‌ها نمایشگاه گروهی و انفرادی، در دنیا برگزار کرده و در نشریات ایرانی و خارجی پرشماری فعالیت داشته است.

شیوا، طراح پوستر ایرانی‌ است که خوشنویسی سنتی، عناصر نگارگری و نقش‌مایه‌های قالی و کاشی در ترکیب‌بندی‌های ایرانی شاخصه‌ی آثار او است.

در ستایش شش دهه فعالیت هنری این هنرمند ماندگار و نوگرای هنر ایران، برنامه‌ی روز یکشنبه پانزدهم اسفند ماه ۱۴۰۰، نوزدهمین جشن تصویر سال است.

این مراسم ساعت ۱۸ برگزار می‌شود و در ادامه بزرگداشت چهره‌های شاخص «تصویر» در ایران از شش سال گذشته با تجلیل از حضور تاثیرگذار اکبرعالمی، محمودکلاری، عباس کیارستمی، علیرضا زرین‌دست و کامبیزدرم‌بخش در رشته‌های تصویری از سوی جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر آغاز شد.

امسال در ادامه برنامه «در ستایش تصویر» پس از وقفه‌ای دوساله در پی پاندمی کرونا و محدودیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی در ایران، از فخرالدین فخرالدینی و قباد شیوا به‌عنوان هنرمندان شاخص در عرصه‌ی هنر ایران تجلیل خواهد شد. ورود عموم در این مراسم آزاد است.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.