آذر 16, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

انتشار آثار دیده‌نشده خالق «ارباب حلقه‌ها»

1 min read

«شرکت دارایی‌های تالکین» مجموعه‌ای از نقاشی‌ها، عکس‌ها و ویدئوهای دیده‌نشده‌ خالق «ارباب حلقه‌ها» را برای نخستین‌بار منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر و به نقل از گاردین، عکس‌ها و نقاشی‌های دیده‌نشده «جی‌آرآر تالکین»، نویسنده مجموعه‌ کتاب‌های تخیلی «ارباب حلقه‌ها» برای نخستین‌بار به همراه تعدادی از دست‌نوشته‌ها و نامه‌های این نویسنده توسط «شرکت دارایی‌های تالکین» منتشر شدند.

وب‌سایت این شرکت مجموعه جدیدی از آثار «تالکین» از جمله خوشنویسی‌های او را به نمایش گذاشته است.

فایل‌های صوتی و ویدئوهایی از «تالکین» که در سال ۱۹۷۳ درگذشت و پسرش «کریستوفر» که در سال ۲۰۲۰ درگذشت از جمله مواردی هستند که به تازگی منتشر شده‌اند.

این فایل‌ها در ۲۶ فوریه منتشر شدند. این تاریخ با ۲۶ فوریه ۳۰۱۹، یعنی تاریخی که در «عصر سوم»، «یاران حلقه» از یکدیگر جدا شدند و «فرودو» و «سم» به تنهایی راهی سفر دهشناک به سوی «موردور» شدند، مصادف است.

«جان رونالد روئل تالکین» استاد دانشگاه آکسفورد بود و در اوقات فراغت داستان‌نویسی و نقاشی می‌کرد و شعر می‌گفت و حتی الفبا و زبان‌های جدیدی اختراع می‌کرد.

داستان‌های «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» که از مشهورترین آثار این نویسنده به شمار می‌روند در سرزمین خیالی به نام سرزمین میانه به وقوع می‌پیوندند. «ارباب حلقه‌ها» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ به شمار می‌رود که تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده و به ده‌ها زبان ترجمه شده است.

با اقتباس از این کتاب سه‌گانه مشهوری به کارگردانی «پیتر جکسون» ساخته شده است.

البته مجموعه جدیدی از «ارباب حلقه‌ها» توسط «آمازون» با هزینه حدودی بیش از یک میلیارد دلار ساخته شده است که از ماه سپتامبر پخش خواهد شد.
منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.