آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

جوایز جشنواره بین‌المللی پاییز برای عکاسان ایرانی

1 min read

جوایز پنجمین دوره مجموعه جشنواره بین‌المللی عکس پاییز که با همکاری سه کشور مونته‌نگرو، آلمان و صربستان برگزار شد، به عکاسان ایرانی رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، در جشنواره PERASTO، (نام شهری در مونته نگرو)، عکس «نمازگزار» از علی سامعی تقدیر PSA، عکس «خورشید بیابان» از عباس حاجی حسین کلانتر و عکس «گریه زیر آب» از محمد استکی تقدیر GRADAC PGI و عکس «پرواز دختر در نماز» احمد خطیری تقدیر هیأت داوران را کسب کردند.

در جشنواره GPA، (انجمن عکاسی آلمان)، عکس «روباه محتاط» از میرعلی پرندک مدال نقره VICTORY P.W. ، عکس «ازدحام ۳» از سید احسان مرتضوی مدال برنز GRADAC PGI، عکس «حرکت» از محمد استکی تقدیر PSA، عکس «پرواز دختر در نماز» از احمد خطیری تقدیر GRADAC PGI، عکس «مرد تنها» از عباس حاجی حسین کلانتر تقدیر VICTORY P. CACAKW را کسب کردند.

در جشنواره CACAK (نام شهری در صربستان) نیز عکس «گریه زیر آب» از محمد استکی FSS Praise و عکس «چشم انداز» از آرلن کشیشیان تقدیر هیأت داوران را کسب کردند.

در این مجموعه جشنواره که زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) شامل محمد استکی، عباس حاجی حسین کلانتر، احمد خطیری، امیدرضا پورنبی، میرعلی پرندک، آرلن کشیشیان، علی سامعی، سید احسان مرتضوی، مینا سمیعی پذیرفته شدند.

فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) که به عنوان تنها مؤسسه بین‌المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه‌گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.

این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با مؤسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ مؤسسه ملی در ۵ قاره می‌رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی فیاپ در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.