آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رفتارهای آدمی در کالبد حیوانی نقاشی شد

1 min read

نمایشگاه انفرادی نقاشی حسین عینی‌بخش این روزها در گالری ایده برپا شده است. این نمایشگاه که «زندگی» نام دارد، از روز جمعه ۲۹ بهمن ماه آغاز به کار کرده و تا چهارشنبه ۴ اسفند در گالری ایده ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، در توضیح این نمایشگاه آمده است: «مجموعه پیش رو نگاهی است به رفتارهای آدمی در کالبد حیوانی، زندگی همان اتفاقی است که ما را از حقیقت خود دور یا به سیرت پاکمان نزدیک می‌کند و مجموعه زندگی بیان همین زندگی است. آن هنگام که انسان‌ها به نزاع می‌پردازند و همچون درندگان همدیگر را می‌درند. آن هنگام که نقاب بر چهره می‌زنند تا تظاهر به نبودن خود کنند. آن هنگام که حقی را می‌کشند و نمی‌دانند روزی با خواری آن حق احقاق خواهد شد. آن هنگام که در تقابل با هم تنها به فرسایش روح خود می پردازند . آن هنگام که دست طبیعت را برای صلحی مقدس پس می‌زنند. آن هنگام که در توهم قدرت به شکست و زوال می‌رسند و از اوج به زیر می‌آیند. آن هنگام که به واسطه بی تفاوتی برای رسیدن به سعادت، وجود آنها را زنگاری تلخ می‌گیرد. آن هنگام که حرص و طمع به جای رشد آنها را از درون نابود می‌کند. آن هنگام که ظواهر زیبا آنها را می‌فریبد و به ورطه نابودی می‌کشد . آن هنگام که هر روز به یک رنگ در می‌آیند و این تناقض بند بند وجود آنها را از هم میگستراند . آن هنگام که برای بقا نسلی جدید روح خود را صد پاره میکند . آن هنگام که بر پیکره بی روح و فلزی دل میبندد و امید دارند تا شاید جان گیرد . آن هنگام که حیات واقعی را در ایستادن مقابل ظلم می بینند. و آن هنگام که زمان از دست رفته ماجرایی می شود برای خون دل خوردن. و یا آن هنگام که زندگی در گردشش ، نیک بد را با خود به ارمغان می آورد. همانگونه که نویسندگان و شاعرانی چون مولانا ، عطار ، حافظ و … در ادوار مختلف کوشیدند تا حقایق رفتار آدمی را در صفات حیوانی و با سلاح شعر و نثر به تصویر بکشند ، هنرمند نقاش نیز، باید تا با قلم و رنگ و با سلاح نقش این وظیفه را عهده دار باشد ، که شاید نگاهی باشد به خویشتن خویش و مسیری باشد برای درک بهتر زندگی این مجموعه که شامل پانزده اثر در ابعاد بزرگ و متوسط و با تکنیک رنگ روغن ارائه شده با نگاهی تازه و متفاوت به نمایش زندگی پرداخته است.»

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از نمایشگاه «زندگی»، تا ۴ اسفند ماه هر روز از ساعت ۱۶ الی ۲۱ به گالری ایده به آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان خردمند شمال، خیابان هجدهم، پلاک ۲۶ مراجعه کنند.
منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.