آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

شاهکارهایی که در جریان یک طلاق حراج می‌شوند

1 min read

شاهکار دیده‌نشده‌ای از «مارک روتکو» و یکی از آخرین خودنگاره‌های «اندی وارهول» از جمله آثار هنری مجموعه بزرگ و ارزشمند «مکلو» خواهند بود که به زودی از حراجی سر درمی آورند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر و به نقل از گاردین، آثار «مارک روتکو» نقاش نامدار اکسپرسیونیست انتزاعی و «اندی وارهول» هنرمند مشهور آمریکایی و ده‌ها اثر هنریی دیگر مجموعه «مکلو»، یکی از بزرگترین مجموعه آثار هنر مدرن و معاصر جهان، در بهار پیش رو به مزایده گذاشته خواهند شد.

مجموعه «مکلو» که تویسط «هری مکلو» و «لیندا برگ» جمع‌آوری شده است، در جریان طلاق این زوج میلیاردر به فروش می‌رسد.

نوامبر سال گذشته میلادی، بیش از ۶۷۶ میلیون پوند برای نیمی از آثار این مجموعه پرداخت شد تا رکورد ارزشمندترین حراجی یک مجموعه هنری شکسته شود.

روز جمعه، حراجی ساتبیز از ۳۰ اثر دیگر مجموعه «مکلو» رونمایی کرد که قرار است در ماه مه در نیویورک به مزایده گذاشته شوند.

از جمله آثار قابل‌توجه این مجموعه می‌توان به تابلو نقاشی «بدون عنوان» اثر «روتکو» که در سال ۱۹۶۰خلق شده است اشاره کرد که با ارزش تقریبی ۳۵ میلیون الی ۵۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته خواهد شد. این اثر به دوره‌ای از فعالیت «روتکو» تعلق دارد که هنرمند طی آن از رنگ‌های روشن به سراغ رنگ‌های تیره رفت.

انتظار می‌رود یکی از آخرین خودنگاره‌های «وارهول» نیز در این حراجی با ارزش تقریبی الی میلیون دلار فروخته شود.

«منظره دریا» اثر «گرهارد ریشتر»
تابلو نقاشی «منظره دریا» اثر «گرهارد ریشتر» نقاش مشهور آلمانی که در آن بخشی از زیبایی طبیعت به تصویر کشیده شده است نیز به همراه آثاری از «جف کونز» و «پیکاسو» و سایر هنرمندان به فروش گذاشته خواهد شد.

زوج «مکلو» این مجموعه را در طول حدود شش دهه زندگی مشترک جمع‌آوری کرده بودند. زمانی که این دو تصمیم به جدایی گرفتند با توجه به غیرممکن بودن ارزش گذاری مجموعه آثار هنری «مکلو» توسط وکلایشان، دادگاه دستور داد این آثار فروخته شوند.

منبع:ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.