آذر 18, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

جایزه علی‌اکبر دهخدا فراخوان داد

1 min read

فراخوان نخستین دوره جایزه «علی‌اکبر دهخدا» پس از نشست هیأت امنای این جایزه منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، حسن انوری، دبیر علمی این جایزه، گفت: بر اساس مصوبه هیأت امنا مقرر شد این جایزه در سال‌روز بزرگ‌داشت علامه دهخدا در اسفندماه هر سال، بر اساس آیین‌نامه به آثار منتخب تعلق گیرد و در نخستین دوره، این جایزه به کتاب‌های منتشرشده در زمینه فرهنگ‌نویسی تعلق خواهد گرفت.

او تقی پورنامداریان، علی‌اشرف صادقی، علی رواقی، رسول شایسته، ژاله آموزگار و محمود بی‌جن‌خان را به عنوان اعضای هیأت علمی این دوره معرفی کرد.

اکرم سلطانی، دبیر اجرایی این جایزه هم در خصوص شرایط شرکت آثار در این دوره گفت: آثار باید فرهنگ‌ لغت یا واژه‌نامه باشند و به صورت کتاب و در بازه زمانی ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ منتشر شده باشند. همچنین برای شرکت در این دوره، لازم است مولفان دو نسخه فیزیکی از اثر خود را همراه با فایل pdf آن تا تاریخ ۱۰/‌۱۰/‌۱۴۰۰‬ به دفتر دبیرخانه جایزه به نشانی: تهران، خیابان ولی عصر (عج)، بالاتر از پارک‌وی، بین پسیان و باغ فردوس، موقوفات دکتر افشار، پلاک ۳۰۱۱، کد پستی ۱۹۶۱۷۳۳۱۱۴، مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران ارسال کنند یا به صورت حضوری تحویل دهند. علاقه‌مندان برای آگاهی بیشتر از آیین‌نامه می‌توانند به وبگاه مؤسسه لغت‌نامه دهخدا مراجعه کنند.

جایزه علی‌اکبر دهخدا به پیشنهاد محمدرضا شفیعی کدکنی و تصویب شورای مؤسسه لغت‌نامه دهخدا به منظور ارج نهادن به شخصیت تأثیرگذار علامه علی‌اکبر دهخدا و تکریم کسانی که همچنان خدمت‌گزار زبان فارسی هستند و برای اعتلای زبان فارسی آثار ارزشمندی تألیف کرده‌اند، اهدا می‌شود.

منبع : همشهری آنلاین 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.