آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رستاخیز چاقوهای هنرمندان در «رستگاری»/ نمایشگاه تمدید شد

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز مونا خوش اقبال کیوریتور نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی «رستگاری» که از جمعه ۷ آبان ماه در گالری کاما گشایش یافته است، درباره عنوان و ایده این نمایشگاه گفت : هر شئ دارای بار ناخودآگاه است که بر حسب فرهنگ، جهان بینی، شرایط زیسته و اجتماعی و ذهن فعال و خالق آن معنا پیدا می‌کند. در واقع این اشیا هستند که جهان ما را می‌سازند و ما نیز جزئی از این اشیا می‌شویم. در حقیقت معنای جهان‌مان را ما می‌سازیم و جهان بی تکاپوی ذهنی ما و خارج از آن بی معنا است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه رستگاری چاقوهای هنرمندان است، تصریح کرد: هر یک از ما ممکن است نسبت به هر شئ تعریفی کاملاً متفاوت داشته باشیم و در این نمایشگاه که با عنوان «رستگاری» برپاست، در حقیقت چاقوی هر هنرمند تصور، تحلیل و نماینده ذهنیت و تخیل آن هنرمند از این شئ چند هویتی است.

خوش اقبال همچنین از فروش کلیه آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه طی ۲۴ ساعت خبر داد و گفت: نمایشگاه «رستگاری» به دلیل استقبال بسیار، به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است و تا ۲۵ آبان ماه در گالری کاما به نشانی خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاک ۴۴، طبقه دوم ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه که آثار نقاشی، طراحی، مجسمه و… ارائه شده است، آثاری از ایرج اسکندری، فریدون امیدی، حجت امانی، آرمان استپانیان، کیوان عسگری، صادق ادهم، فرح ابولقاسم، منیژه آرمین، سارا اشرفی، آنیتا اشرفی، رضا بانگیز، محمد بزرگی، مهناز پسیخانی، سهیلا پولادزاده، آرزوجباری، فاطمه چاوشی، جمشید حقیقت شناس، عاطفه حسینی، نادر داوودی، کامبیز درمبخش، فاطمه دیواندری، رضا رینه‌ای، شهناز رضایی، محمدمهدی رسولی، عارف رودباری، سارا راه انجام، رسول سلطانی، مینا سبزی، بهزاد شیشه گران، شقایق شجایان، رضوان صادق زاده، اشا صدر، نگار عباسی فر، محمد هادی فدوی، علی فرامرزی، عسل فلاح، فرنوش قربانی، شهرام کریمی، اصغر کفشچیان مقدم، مرتضی گودرزی، شهرام گیل آبادی، منوچهر معتبر، احمد محمدپور، سعید محجوبی، آرام مسلم زاده، علیرضا مشهدی میرزا، مهدی میرباقری، احسان فکا، مصطفی نوربخش، جواد نوبهار، اکبر نیکانپور، علی ندائی، جعفر نجیبی، احمد نادعلیان، سعید نقاشیان، احمد وکیلی، ثریا وهاب زاده، رضا هدایت، شهلا همایونی، سهراب هادی و مرتضی یزدانی به نمایش درآمده است.

منبع : مهرنیوز

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.