آذر 18, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایش عمومی یک فیلم ایرانی در فرانسه

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، کمپانی «Damned Films» که پخش این فیلم را در فرانسه برعهده دارد با اعلام این خبر که تاکنون دو فیلم از شهرام مکری را در سینماهای فرانسه به نمایش گذاشته و جنایت بی‌دقت سومین اثری است که از این فیلمساز به اکران عمومی درمی‌آورد؛ ابراز خوشحالی کرد که با این کار در معرفی این کارگردان به مخاطبان فرانسوی نقش موثری ایفا کرده است.

جنایت بی‌دقت علاوه بر پاریس در یازده شهر دیگر فرانسه هم به نمایش گذاشته می‌شود و در شب افتتاحیه، بامشاد پوروالی از منتقدان ایرانی ساکن پاریس به معرفی فیلم برای مخاطبان خواهد پرداخت.

یوهان کورنو مدیر کمپانی Damned Films با توصیف شرایط رقابتی سخت برای اکران فیلم‌ها بعد از تعطیلی‌های مکرر می‌گوید: «اکران برای فیلم‌هایی مثل «جنایت بی‌دقت» با پیچیدگی‌های فیلم‌نامه، سخت‌تر هم هست و خوشحالم که توانسته‌ام در وضعیت دشوار این بازار، فیلم را بر پرده‌ سینماها بیاورم.» این مدیر کمپانی ابراز امیدوار کرد که بتواند به تدریج به سینماهای نمایش دهنده فیلم اضافه کند.

جنایت بی‌دقت به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر محصول «موسسه فرهنگی هنری کارنامه» است.

این فیلم تا کنون تجارب موفقی را در نمایش‌های بین‌المللی پشت سر گذاشته است. نسرین میرشب از کمپانی دریم‌لب پخش و توزیع بین المللی آن را از سال ۲۰۲۰ با حضور در جشنواره ونیز، آغاز کرد و فیلم پس ازآن علاوه بر حضور در جشنواره های متعدد، جوایز مختلفی کسب کرد. در حال حاضر حق پخش این فیلم در کشورهای نظیر آمریکا، کانادا، ایتالیا، سویس،‌ اتریش، آلمان و فرانسه به کمپانی‌های مختلف واگذار شده است.

بابک کریمی، محمد ساربان، عادل یراقی، فریبا کامران، بهزاد دورانی، سیاوش چراغی‌پور، ابوالفضل کاهانی، راضیه منصوری و الاهه بخشی بازیگران جنایت بی‌دقت هستند.

این فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی در سینما درباره آن حرف می‌زنند و با شروع ماجرا بر پرده سینما، داستان آنها و قصه فیلم با هم یکی می‌شود.

منبع : ایرنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.