آذر 18, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رییس شورای هنر شد

1 min read

اولین جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، در این جلسه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اکثریت آرا به عنوان ریاست شورای هنر انتخاب شد، سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز حضور داشت.

او ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر اکرم(ص) و ولادت امام صادق(ع) گفت: «دیروز از محضر مقام معظم رهبری مثل همیشه حکمت‌های بسیاری را دریافت کردیم. از جمله رهبری حکیم انقلاب در خصوص جهان اسلام و امت اسلامی دو نکته را برجسته کردند که بسیار مهم بود. نکته اول نگاه جامعه نگری به اسلام بود. دین اسلام دچار التقاط های بسیاری شده و اختلال در ارایه اسلام و فهم اسلام و غرض ورزی ها نسبت به فهم دین اسلام، منشاء مشکلات بسیاری شده است. در روایات آمده است زمانی که حضرت مهدی (عج الله) بیایند، اسلامی معرفی می کنند که برای همه جهانیان جدید است. جدید بودن دین اسلام از باب نوآوری حضرت مهدی (عج الله) نیست بلکه آنقدر اسلام در مسیر تک نگاری ها و تک بعدی ها منحرف شده که اسلام استقرار یافته را در سطح جهانی دارای ابهامات بسیاری کرده است.»
وی ادامه داد: «حکیم فرزانه انقلاب فرمودند متفکرین اسلامی در جمهوری اسلامی ایران، به تبیین و بیان دین اسلام بپردازند. به هر حال یک وظیفه سنگینی بر دوش ما در حوزه فرهنگ است و باید بتوانیم در مسیر تبیین جامعیت اسلام قرار بگیریم. خصوصا جهان غرب در سکولاریزه کردن دین و اسلام آنقدر به پیش رفته اند که دین را از مسیر زندگی خارج کرده‌اند. در ابتدا سخن از جدایی دین از سیاست بود اما بعدها دین را از نهاد علم دور کردند، به گونه‌ای که در دانشگاه‌های غرب سخن از گفت بقول استیفن کارتر موجب مسخره شدن می شود و می گویند سخنان هزاران سال پیش دوباره دستخوش مکررات شده است.»

منبع : ایسنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.