آذر 12, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فراخوان هفتمین مسابقه عکس سینمای ایران منتشر شد

1 min read
عکس تزیینی است

هفتمین مسابقه عکس سینمای ایران به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، در پی شیوع ویروس کرونا و نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقه عکس سینمای ایران، برگزاری این دوره از مسابقه به صورت غیرحضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه هفتمین مسابقه عکس سینما صورت می‌پذیرد.

در این دوره، مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و همانند سال گذشته اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس، از طریق سایت‌های خبری، نشریات و شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد.

در متن فراخوان هفتمین مسابقه عکس سینمای ایران آمده است:

برپایی مسابقه با هدف ارتقا سطح دانش فنی، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به آگاهی رسیدن درزمینه جایگاه خود در بین دیگران، برگزار می شود. عکس، عکاس وعکاسی همواره دغدغه و مسئله مان بوده و خواهد بود.

خود باوری، اعتماد بنفس، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده ایم، از بزرگترین دستاورهای این مسابقه است. کمی و کاستی ها در بهترین شرایط نیزهمواره جلوه می نماید، اما با همین حداقل ها نیز می توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش، شان و جایگاه مان حفظ شود.

۱-شرکت در هفتمین مسابقه عکس سینمای ایران برای تمامی اعضای انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران امکان پذیراست.

۲-آثارارسالی می بایست از فیلم های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ۹۹ تا ۲۹ اسفند ۹۹ باشند. آثاری که در دوره‌های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.

۳-آثار ارسالی می بایست به صورت مجموعه عکس ازهر فیلم سینمایی بصورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.

تبصره: هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. الویت بندی عکس‌ها و مجموعه‌ها به عهده صاحبان آثار بوده و می‌بایست حتما توسط ایشان مشخص گردد.

حداقل رزولوشن فایل‌ها

-مجموعه عکس‌ها به صورت فول کادر و فقط با فرمت JPG با رزولوشن ۶ مگا پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی باشند. مجموعه‌ها بصورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد. نیازی به چاپ عکس‌ها نیست.

۴- ادیت عکس‌ها تا جایی که اصالت آن را از بین نبرد بلامانع است. ترکیب و کولاژ پذیرفته نمی‌شود.

۵- شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می‌دارند که عکس‌های ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزار کننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هر گونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۶- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد، لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس است، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را بعنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند. در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکس‌های آن فیلم است.

۷- حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی و چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

۸- فایل‌های دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در هفتمین مسابقه عکس سینمای ایران باشند، پذیرفته نخواهند شد.

۹- شرکت کنندگان می‌بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم (در حد دو سطر) سال ساخت، تهیه کننده، کارگردان، بازیگران اصلی، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام ذکر نمایند.

۱۰- ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه بوده و تصمیم گیری درخصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است.

۱۱-مهلت ارسال آثار: از روزچهارشنبه ۵/۸/۱۴۰۰ تا روز پنشنبه ۲۰/۸/۱۴۰۰و غیرقابل تمدید خواهد بود.

دریافت آثار: آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده ، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در هفتمین مسابقه عکس سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده بر روی آن نوشته شده، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره ۲۹ شود.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره تلفن : ۰۹۱۰۷۸۹۳۶۳۸ شیربانی تماس حاصل فرمائید.

منبع : ایسنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.