آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

برگزیدگان دهمین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم معرفی شدند

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، برگزیدگان دهمین دوره جایزه ادبی هفت‌اقلیم در مراسمی برخط، عصر روز شنبه (۲۴ مهر) معرفی شدند.

بر اساس اعلام داوران، برگزیدگان این دوره از این قرار است:

رمان

پرده آهنین، علی شروقی، از نشر ثالث (برگزیده اول)

روز دیگر شورا، اثر فریبا وفی از نشر مرکز (شایسته تقدیر اول)

طبقه منفی دو، اثر فاطمه جعفریان از نشر ثالث (شایسته تقدیر دوم)

مجموعه‌داستان

مجموعه داستان ساکن خانه دیگران، نوشته محمد رضا زمانی، نشر ثالث به عنوان اثر برگزیده معرفی شد و مجموعه داستان فلامینگوهای بختگان نوشته علی صالحی بافقی، نشر مرکز به عنوان اثر شایسته تقدیر سال ۹۸ شناخته شدند.

داوری دهمین جایزه ادبی هفت اقلیم را در بخش رمان صمد طاهری، احمد آرام ، رضا زنگی آبادی و در بخش مجموعه داستان داوری علی خدایی، محمد حسینی و فرشته احمدی به عهده داشتند.

جایزه ادبی هفت اقلیم، در سال ۱۳۸۸ توسط گروهی از نویسندگان مستقل ایران با دبیری آیت دولتشاه آغاز به کار کرد. این جایزه در ابتدا به داستان‌های کوتاه منتشر نشده اختصاص داشت اما بعد از یک دوره مقدماتی داستان کوتاه، تغییر مسیر داد و در دور اول، رسما به جمع جوایز کتاب‌های منتشر شده پیوست و تاامروز هم بر این منوال حرکت کرده است.

هیات موسس جایزه ادبی هفت اقلیم در سال ۱۳۹۳ و همزمان با چهارمین دوره جایزه ادبی، موسسه فرهنگی هنری هفت اقلیم را تاسیس کرد و تا به امروز به عنوان موسسه فرهنگی و هنری هفت اقلیم در زمینه آموزش هنر و برگزاری کارگاه های تخصصی فعالیت می کند.

منبع  ایرنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.