آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

بنیاد ایرج زند آغاز به کار کرد

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ؛ سایه بریمانی همسر ایرج زند و عضو هیأت مدیره بنیاد در آیین گشایش این مجموعه گفت: بنیاد، با نمایش آثار دو نسل از هنرمندان هم­‌نسل با ایرج زند و نسل بعد این هنرمند با اختصاص فضایی به ایرج زند در آتلیه­ ای به نام ۸۳۱۹ و پخش فیلم­ هایی که در زمان زندگی ­اش تهیه شده بود با حضور هنرمندان برجسته هنرهای تجسمی آغاز به کار کرد.

بریمانی افزود: ساخت و پخش فیلمی از سایه­ های مجسمه ­های ایرج زند بر سطح دیوار بلند و سفید حیاط بنیاد، از جمله برنامه ­های آیین گشایش بود که با حضور دوستان و هنرمندانی که با ایرج زند پیوستگی عاطفی داشتند شکل گرفت.

این روز، نقطه عطفی است برای ما که بنیاد را در این مقطع خاص از زمان راه ­اندازی کرده ­ایم. امید است که بتوانیم روش و منش این هنرمند را در این بنیاد به ­نحو عالی دنبال کنیم و بتوانیم از این مجموعه، مکانی فرهنگی و هنری بسازیم.

مانی زند فرزند ایرج زند و مدیر بنیاد نیز در این مراسم گفت: همزمان با افتتاح بنیاد ایرج زند، نمایشگاه دو نسل از هنرمندان در مجموعه بنیاد برپاست که علاقه مندان از روز ۱۸ مهرماه می­ توانند برای دیدار از نمایشگاه به محل بنیاد بیایند.

آیین گشایش بنیاد ایرج زند و افتتاح نمایشگاه نقاشی روز جمعه شانردهم مهرماه در محل بنیاد به نشانی: خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند جنوبی، کوچه وحدتی­منش، پلاک ۲ برگزار شد. این نمایشگاه تا ۱۴آبان ماه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ برپا خواهد بود.

منبع : ایرنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.