آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

معرفی برگزیدگان جشنواره کوکو۱۹ | دریافت ۱۳۰۰ اثر از نقاط مختلف ایران

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، در این دوره از جشنواره، شرکت‌کنندگان با استقبال از بخش‌های مختلف، نزدیک به ۱۳۰۰ اثر را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند.

استقبال خانواده‌ها و کودکان از جشنواره کوکو۱۹

شهره لرستانی دبیر این جشنواره درباره برگزاری این رویداد گفت: جشنواره فرهنگی و هنری کوکو ۱۹ با رویکرد آگاهی افزایی مشارکتی در زمینه کووید ۱۹ جهت شکستن زنجیره انتقال این بیماری فعالیت خود را با سوق دادن کودکان و نوجوانان این آب و خاک به سمت هنر و ادبیات و فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن رعایت پرتکل‌های بهداشتی در خانواده‌ها آغاز کرد.

لرستانی در ادامه بیان کرد: پس از استقبال بی‌سابقه خانواده‌ها و کودکان در محورهای موضوعی بخش‌های مختلف جشنواره، بخش نقاشی ۳۸۴ اثر، بخش داستان‌نویسی ۲۰۰ اثر، بخش شعر ۵۰۰ اثر، بخش استندآپ کمدی ۸۲ اثر و بخش خانواده‌ها ۱۳۱ اثر که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، تعدادی از آنها برگزیده و در صفحه اینستاگرام جشنواره به نمایش گذاشته شد. ولی باتوجه به درخواست اکثریت شرکت‌کنندگان مبنی بر عدم دخالت آرای مردمی به دلیل استفاده از لایک‌های تقلبی که در سامانه جشنواره قابل تشخیص بودند، مبنای امتیاز دهی به آثار همچنان برعهده داوران، سیاست‌گذاران و برگزارکنندگان جشنواره قرار گرفت.

دبیر جشنواره آنلاین کوکو۱۹ در ادامه گفت: این جشنواره با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط کانون آشنایی با حیات وحش و موسسه فرهنگی و هنری ودود لرستانی و با حمایت مالی و معنوی برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی برنامه عمران ملل متحد و وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی در بهار و تابستان ۱۴۰۰ در سراسر ایران برگزار شد. ضمن تشکر از استقبال پرشور مخاطبین، این جشنواره با برگزاری اختتامیه مجازی رسما پایان کار خود را اعلام می‌دارد.

مسئول برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی در ایران در پایان گفت: یادمان باشد با اینکه جشنواره تمام شده، همه‌گیری کووید۱۹ هنوز تمام نشده است. لطفا آنچه که در این جشنواره یاد گرفتیم و محتوایی که در این رویداد دیدیم و از آن لذت بردیم را با دیگران هم در میان بگذاریم. چراکه با آگاهی و پیروی جدی از دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانیم از سلامت جسم و روان خود محافظت کنیم و زنجیره انتقال را بشکنیم. برای همه شادی و سلامتی آرزو می‌کنم.»

معرفی برگزیدگان اولین دوره جشنواره کوکو۱۹

باتوجه به آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، تعداد شرکت‌کنندگان هر بخش در این دوره به این شرح است: در بخش نقاشی ۳۸۴ اثر، بخش داستان‌نویسی ۲۰۰ اثر، بخش شعر ۵۰۰ اثر، بخش استندآپ کمدی ۸۲ اثر و بخش خانواده‌ها ۱۳۱ اثر در جشنواره کوکو۱۹ شرکت‌کرده‌اند.

برای تشویق بیشتر شرکت‌کنندگان، برنامه توسعه ملل متحد و برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی علاوه بر ۳ برنده اصلی در هر بخش به تعدادی آثار برگزیده در هر بخش نیز تبلت اهدا می‌کند.

منبع : هنرآنلاین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.