آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

کشف صدها اثر تقلبی از فرانسیس بیکن در ایتالیا

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصادهنر نیوز ، مقامات ایتالیایی ۵۰۰ اثر هنری که گمان می‌رود آثار جعلی فرانسیس بیکن باشند را به همراه مقداری پول نقد و اشیاء گرانبهای دیگر به ارزش حدود ۳ میلیون یورو، کشف و ضبط کردند.

به استناد بیانیه‌ای که درباره این پرونده منتشر شده، تاکنون ۵ نفر به اتهام معاونت مجرمانه در اصل جلوه دادن این آثار جعلی، جابه‌جایی آنها، کلاهبرداری و پولشویی بازداشت شده‌اند.

مظنون اصلی این پرونده یک مجموعه‌دار اهل بولونیاست که از سال ۲۰۱۸ مظنون دو پرونده دیگر نیز بوده است؛ پلیس ایتالیا تحقیقات درباره اولین مورد از این پرونده‌ها را پس از آن آغاز کرد که چند نمونه از آثار هنر معاصر از جمله دو نقاشی را که ادعا می‌شد امضای فرانسیس بیکن، یکی از معروفترین هنرمندان قرن بیستم میلادی پایشان است، در منزل این مرد پیدا کرد. دومین مورد از این تحقیقات نیز توسط مقامات مالیاتی ایتالیا انجام شد که متوجه شده بودند گردش مالی این مرد با کشورهای خارجی با منابع قانونی درآمدش همخوانی ندارند.

فرانسیس بیکن (۹۲-۱۹۰۹) یک هنرمند معروف ایرلندی و از نقاشان سرشناس سبک اکسپرسیونیسم در قرن بیستم بود که بیشتر به نقاشی‌های سه لتی یا سه بخشی خود شناخته می‌شود؛ یکی از این نقاشی‌ها که سه مطالعه بر لوسین فروید (Three Studies of Lucian Freud) نام دارد سال ۲۰۱۳ در حراجی کریستیز نیویورک به قیمت ۱۴۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار به فروش رسید و به یکی از ۱۰ مورد از گرانترین نقاشی‌های تاریخ حراج‌های هنری تبدیل شد.

منبع : ایرنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.