آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فروش ۹۷ کار در صد اثر بیست و نهم | ۵۴۴ کار روی سایت گالری گلستان تا ۱۷ شهریور

1 min read

بیست و نهمین دوره رویداد تابستانی صد اثر صد هنرمند با ارائه ۵۴۴ کار از بیش از ۵۰۰ هنرمند در وبسایت گالری گلستان در جریان است.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، این نمایشگاه با فروش بسیار خوب جوانان به خصوص شهرستانی‌ها و خرید چشمگیر از سوی ایرانیان خارج کشور همراه شده است. در دو هفته نخست برپایی این دوره ۹۷ اثر به فروش رسیده که سهم هنرمندان جوان اکثریت مطلق است، این در حالی ست که از آثار به فروش رفته بیش از ۹۰ درصد متعلق به هنرمندان است و پول آن مستقیم به خود هنرمند می رسد.

ارزانترین کار به فروش رسیده ٢٠٠ هزار تومان است، اما گرانترین فروش تا این لحظه به اثری از زنده یاد مهدی ویشکایی تعلق دارد که ٨٥ میلیون تومان است. در دو هفته نخست صد اثر بیست و نهم، هنرمندان مقیم شهرستان ها به اندازه تهرانی ها فروش داشتند که در این میان هنرمندان شیراز در حال حاضر در صدر و مشهدی ها در رتبه بعدی قرار دارند.

برای مدیر گالری گلستان یک خبر دیگر هم برای ۲۹مین صد اثر هیجان بخش بود، اینکه استاد سید محمد احصایی با ارائه یک کار در این رویداد شرکت کرده اند، حضور این چهره ماندگار هنر ایران در یک نمایشگاه که اکثریت آن را جوانان تشکیل می دهند بسیار حائز اهمیت است، این اثر که از سری دسته گل‌های الله استاد است یک میلیارد تومان قیمت گذاری شده و عنوان گران ترین کار این دوره را به خود اختصاص داده است.

شرکت یک کار از زنده یاد علی قائمی هنرمند نقاشی که به تازگی و در سن ۵۱ سالگی بدرود حیات گفته هم از دیگر نکات جالب توجه این دوره است.

صد اثر صد هنرمند ١٥ مرداد شروع شده و تا ١٧ شهریور در وب سایت گالری گلستان به تماشا و فروش است.

منبع : هنرآنلاین

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.