آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ضرورت توجه به ارتباط آثار هنری با زیست بوم زندگی،آموزش و اقتصادهنر

1 min read

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد: در برگزاری نمایشگاه‌های هنری باید به سه زاویه یعنی ارتباط آثار هنری با زیست بوم زندگی‌، آموزش و استمرار آن و اقتصاد هنر توجه کرد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری اقتصاد هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سیدعباس صالحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گنجینه مانا با بیان اینکه این نمایشگاه تصویری از فعالیت‌های خوب حوزه هنر است، اظهار داشت: در این نمایشگاه گام‌به‌گام هنر اساتید ایرانی را می‌توان مشاهده کرد و در بخش های گوناگون نمایشگاه مشهود بود که هر حوزه چگونه خلاقیت‌های استفاده از رنگ، صورت‌سازی‌ها و کاربردهای خود را دارد.
وی ادامه داد: این نمایشگاه با بیش از ۴۰ هنرمند و با ۴۰۰ اثر در بخش‌های مختلف چشم‌اندازی را از جامعه هنر نشان می‌دهد که با تکیه بر آن راه هنر ایرانی در حال و آینده پر رونق‌تر خواهد بود، در این نمایشگاه شاهد خلاقیت‌های قابل توجه و فرصت‌ساز برای هر بخش از هنر ایرانی هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: در این بخش هم مراکزی هستند که می‌توانند خریدار این آثار باشند، همچنین مردم به طور عام و فضای حقیقی و مجازی هم به طور خاص می‌تواند فضایی برای فروش آثار هنری باشد. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز سامانه‌ای در این راستا در نظر گرفته شده است که هنرمندان ما می‌توانند آثار خود را در آنجا بارگذاری کنند و با تبلیغات امکان فروش گسترده آنها فراهم شود، طبیعتا این نمایشگاه و آثار ۴۰۰گانه آن هم چنین فرصت‌های حقیقی و مجازی را باید پیدا کند.

 

منبع : ایرنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.