آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

بهتر است سینماگران در حال حاضر فیلم‌هایشان را با استاندارد پخش در پلتفرم‌های اینترنتی بسازند

1 min read

مقصود جباری تهیه‌کننده سینما اظهار داشت: در این شرایط که سینماها وضعیت مساعدی ندارند و مدتی طولانی است که شاهد تعطیلی مکرر سینماها هستیم لازم است نهادها و سازمان‌های مختلف به کمک سینما بیایند.

جباری خاطرنشان کرد: اکران فیلم در پلتفرم‌های اینترنتی، کمک‌های نقدی وزارن فرهنگ و ارشاد اسلامی که به صورت وام پرداخت می‌شود و … کمک‌ها و ایده‌هایی هستند که می‌توانند سازنده و راهگشا باشند اما قطعاً این‌ها کافی نیستند و لازم است حمایت‌های بیشتری از سینما صورت بگیرد.

او افزود: متأسفانه فعلاً نمی‌توان به اکران فیلم‌ها در سالن‌های سینما فکر کرد و تا زمانی که مردم از عدم ابتلا به ویروس کرونا خیالشان راحت نشود و به اطمینان نرسند قطعاً وضعیت به همین شکل است. مسئولان سینمایی کشور می‌توانند با حمایت‌های مختلف اطمینانی برای سینماگران به وجود آورند که در این شرایط فیلمشان را اکران کنند و مردم هم به سینما بروند. به نظر من حتی اگر همه مردم واکسن بزنند تا مدت‌ها ما نمی‌توانیم به بهتر شدن وضعیت سینماها امیدوار باشیم.

این تهیه‌کننده خاطرنشان کرد: زمانی فیلم‌های سینمایی به صورت نگاتیو ضبط می‌شدند و به همین شکل نیز در سینماها اکران می‌شدند که پس از چند سال امکان ضبط دیجیتال آثار سینمایی نیز فراهم شد و کم‌کم با وجود هزینه‌های بالا سینماها تجهیزات نمایش خود را تغییر دادند و خود را به نوعی با شرایط حاضر وفق دادند. امروز هم شرایط تغییر کرده و اکران فیلم‌ها در پلتفرم‌های اینترنتی انجام می‌شود. این تغییر در همه جای دنیا به وجود آمده و ما هم باید آمادگی این تغییر را داشته باشیم. در حال حاضر حتی فیلم‌های سینمایی در کشورهایی چون آمریکا  و چین نیز موفق نیست و آثار سینمایی معمولاً با شکست روبرو می‌شوند و رفتن به سمت پلتفرم‌ها اتفاقی است که در حال رخ دادن است.

 

به نقل از خبر گزاری برنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.