آذر 12, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فرصتی که «یک نمایش یک تجربه» برای هنرجویان بازیگری فراهم می‌کند

1 min read

برنامه ترکیبی «یک نمایش یک تجربه» که فرصت کسب تجربه برای هنرجویان بازیگری در رادیو فراهم آورده است پنجشنبه و جمعه هر هفته از رادیو نمایش پخش می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، برنامه ترکیبی «یک نمایش یک تجربه» به هنرجویان بازیگری و تئاتر این امکان را می‌دهد تا در رادیونمایش، بازی خود را محک بزنند و تجربه کسب کنند.

داریوش شهبازی از مجری کارشناسان این برنامه ضمن اعلام این مطلب افزود: مراحل حضور در برنامه به این صورت است که ابتدا هنرجوها در سامانه پیامکی یا اینترنتی رادیو نمایش ثبت نام می کنند و سپس در صورت تائید، یک نسخه از متون نمایش های رادیویی را دریافت کرده و بعد از هماهنگی های لازم وارد پروسه تمرین می شوند.

وی ادامه داد: از لحظه تمرین تا لحظه اجرا، کارشناسان نمایش رادیویی به صورت راهنما در کنار هنرجویان حضور دارند و نکات را به صورت آموزشی در اختیار آنها قرار می دهند. بعد از تمرینات لازم، زمان ضبط نمایش تعیین شده و پس از آن کار به همراه تیم حرفه ای ضبط می شود.

شهبازی عنوان کرد: در حین اجرا نیز نقاط قوت و ضعف هنرجویان توسط جهانشاه ال محمود کارشناس برنامه که از پیشکسوتان رادیو است به آنها گوشزد می شود که این نکات هم برای شنوندگان و علاقه مندان نمایش رادیویی و هم برای هنرجویان بازیگری از جذابیت های آموزشی خاصی برخوردار است.

وی در پایان تأکید کرد: در «یک نمایش یک تجربه» معمولا هنرجوها با چالش های بسیاری که مهمترین آن میزانسن میکروفن ها، هماهنگی با افکتور و تخیل بالایی که در نمایش رادیویی نیاز اصلی است روبرو می شوند و این باعث می شود که تجربه جذابی را به عنوان یک بازیگر تجربه کنند.

«یک نمایش یک تجربه» به تهیه کنندگی امیرهوشنگ کریم نیا، مجری کارشناسی جهانشاه آل محمود و داریوش شهبازی، صدابرداری جعفر جودتی، افکتوری محمدرضا قبادی فر و هماهنگی منیره مازونی، پنجشنبه و جمعه ها ساعت ۱۶:۱۵ از رادیو نمایش پخش می شود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.