آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ویژه‌برنامه احیای شب‌های قدر از شبکه‌های سیما اعلام شد

1 min read

شبکه‌های سیما به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر، مراسم احیا در شهرهای مختلف را پوشش می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه‌های سیما به مناسبت فرا رسیدن شب‌های قدر، مراسم احیا در شهرهای مختلف را که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شوند، پوشش می‌دهند.

بنا به اعلام دبیرخانه شورای معارف سیما، شبکه یک سیما مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان ساعت ۲۳ از حرم مطهر امام رضا (ع) با سخنرانی آیت الله علم الهدی و مداحی احمد واعظی پخش می‌کند. همچنین آقای اسلامی فر دعای جوشن کبیر را قرائت خواهند کرد.

در شب بیست و یکم سخنران مراسم حرم علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) حجت‌الاسلام و المسلمین رفیعی خواهند بود و آقایان شجاع و قانع به ذکر دعا و مداحی می‌پردازند و در شب بیست و سوم نیز حجت‌الاسلام والمسلمین عالی سخنرانی و آقایان برادران و ملائکه مداحی خواهند کرد.

شبکه دو سیما مراسم نخستین شب قدر را در ساعت ۲۲:۴۵ از حرم حضرت معصومه (س) روی آنتن می‌برد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و سیدمهدی میرداماد دعای شریف جوشن کبیر را قرائت می‌کنند.

مراسم شب بیست و یکم نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی و دعاخوانی عباس حیدرزاده و در شب بیست و سوم با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین میرباقری و قرائت دعای حسن شالبافان و سیدعلی حسین نژاد پخش می‌شود.

شبکه سوم سیما، مراسم احیاء لیالی قدر را از حسینیه همدانی‌ها ساعت ۲۳:۲۰ با سخنرانی شیخ حسین انصاریان و قرائت دعای جوشن کبیر از امام زاده قاضی الصابر علیه السلام با نوای حاج میثم مطیعی پخش می‌کند.

شبکه چهار سیما در شب نوزدهم، قرائت دعای جوشن کبیر با نوای علی حسین نژاد از مسجد مقدس جمکران را در ساعت ۲۴ پوشش می‌دهد و این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین میرزامحمدی خاتمه خواهد یافت.

همچنین مراسم احیاء در شب بیست و یکم با قرائت دعای محمدرضا غلامرضا زاده و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین میرباقری و در شب بیست و سوم قرائت دعای عباس حیدرزاده و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسین مومنی روی آنتن می‌رود.

شبکه پنج سیما مراسم نخستین شب قدر را ساعت ۲۲ از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) با قرائت دعا توسط حاج محمدرضا غلامرضا زاده، سید کریم موسوی و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین عالی از این شبکه پخش می‌شود.

مراسم شب بیست و یکم نیز با قرائت دعای حاج احمد زین العابدین فرد، حسن شالبافان و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سید حمید میرباقری و در شب بیست و سوم با قرائت جوشن کبیر توسط حاج احمد زین العابدین فرد، مجتبی محمدبیگی، مداحی علی فراهانی و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین رفیعی پخش می‌شود.

شبکه افق از ساعت ۲۴ شب نوزدهم ماه مبارک از مصلی حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی قمی برنامه احیا را تقدیم مخاطبان می‌کند.

همچنین در شب بیست و یکم از مصلی حجت‌الاسلام و المسلمین سعدی و در شب بیست و سوم نیز امامزاده صالح (علیه السلام)، حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد سخنران مراسم احیای این شب خواهند بود و قرائت دعا در این سه شب با نوای سعیدیان، سبحانی و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی انجام خواهد شد.

شبکه آموزش سیما مراسم احیای شب نوزدهم را ساعت ۲۴ از مرقد امام خمینی (رحمت الله علیه) قرائت دعای جوشن کبیر را با نوای حمید رمضان پور و مداحی احمد شربیانی و در ادامه با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمیان پخش می‌کند.

سخنران مراسم در شب‌های بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان خواهند بود و مداحان سادات رضوی در شب شهادت امیرالمومنین علیه السلام و احمد خلف زاده و مهدی منصوری در شب بیست و سوم به ذکر دعا و مناجات می‌پردازند.

شبکه جام جم در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دعای جوشن کبیر از حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با نوای سیدمهدی میرداماد و سخنرانی و مراسم احیاء از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام پخش می‌شود.

مراسم شب بیست و یکم رمضان مراسم مناجات خوانی، سخنرانی و احیاء از مشهد مقدس و حرم شمس الشموس امام رضا (ع) و شب بیست و سوم نیز قرائت دعا با نوای حاج میثم مطیعی از امام زاده قاضی الصابر علیه السلام، سخنرانی و احیاء از حرم مطهر امام رضا علیه السلام به روی آنتن این شبکه می‌رود.

شبکه قرآن و معارف سیما، در نخستین شب از لیالی قدر در ساعت ۲۳ سخنرانی آیت الله میرباقری از حسینیه آیت الله حق شناس (رحمت الله علیه) و قرائت دعا جوشن با نوای حاج مهدی سماواتی را تقدیم مخاطبان می‌کند و در شب بیست و یکم این مراسم از امامزاده صالح (علیه السلام) با سخنرانی حجت‌الاسلام رئیسی روی آنتن می‌رود.

در شب بیست و سوم نیز مراسم احیاء از مصلی امام خمینی (رحمت الله علیه) پخش می‌شود.

در لیالی قدر ویژه برنامه «روبراه» از کربلای معلی مناجات خوانی به صورت زنده ساعت ۲۲ تقدیم مخاطبان خواهد شد.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.