آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«آواز گنجشک‌ها» در شبکه آی‌فیلم تماشایی می شود

1 min read

فیلم سینمایی «آواز گنجشک ها» شامگاه دوم اردیبهشت از شبکه تلویزیونی آی فیلم پخش می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها» ساخته مجید مجیدی شامگاه پنجشنبه ۲ اردیبهشت از آی فیلم پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «آواز گنجشک ها» محصول سال ۱۳۸۶ سینمای ایرانی است که تاکنون در بسیاری از فستیوال‌های معتبر سینمای جهان حضور پیدا کرده و موفق به دریافت جوایز متعددی شده است.

این اثر ماندگار مجیدی که برنده جوایز ارزشمندی از جشنواره‌های معتبر جهانی و یکی از بهترین فیلم‌های خارجی سال ۲۰۰۹ از نگاه هیات ملی نقد فیلم آمریکا شده در زمان نمایش خود با استقبال خوب منتقدان و مردم مواجه شد. نمایش این فیلم در خارج از کشور نیز بازتاب گسترده‌ای داشت.

خبرگزاری فرانسه درزمان نمایش این فیلم در جشنواره برلین درباره این فیلم نوشت: «آواز گنجشک‌ها» همانند فیلم «بچه‌های آسمان» که در سال ۱۹۹۹ نامزد بهترین فیلم اسکار شد، بی‌گناهی و ابتکار کودکان را در مقابله با سختی‌ها و مشکلات زندگی به تصویر کشیده است.»

رضا ناجی ایفاگر نقش کریم این فیلم نیز برای بازی درخشانش در این فیلم جایزه خرس نقره‌ای را برای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین تصاحب کرد.

در خلاصه داستان فیلم آواز گنجشک‌ها آمده است: «کریم در یک مزرعه پرورش حیوانات کار می‌کند و شیفته شترمرغ‌هاست و ارتباط عاطفی با آن‌ها برقرار کرده است. یکی از شترمرغ‌ها از مزرعه فرار می‌کند. کریم چند روزی جست‌وجو می‌کند؛ اما موفق به یافتنش نمی‌شود و در نتیجه از کار اخراج می‌شود. این بهانه‌ای می‌شود که برای اولین بار به شهر برود و تحول در او آغاز شود، اتفاقی که علاقه مندان فیلم از آن با عبارت «اودیسه کریم» یاد می‌کنند.»

«آواز گنجشک‌ها» پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه رأس ساعت ۲۲ از آی‌فیلم فارسی پخش و در ساعت‌های ۶ و ۱۴ روز جمعه سوم اردیبهشت ماه بازپخش می‌شود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.