آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران فراخوان داد

1 min read

فراخوان بخش «سراسرنما» در نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران منتشر شد که در شهریور ماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، انجمن هنرمندان نقاش ایران با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بخش «سراسرنما»ی نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران را در شهریورماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه برگزار می‌کند.

بر اساس آئین‌نامه دوسالانه ملی نقاشی ایران، این رویداد از سه بخش «سراسرنما» (panorama)، «گفت‌وگو» (forum) و «کیوریتوریال» (curatorial) شکل گرفته است. ۲ بخش «گفت‌وگو» و «کیوریتوریال» توسط شورای سیاستگذاری دوسالانه و هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران برنامه‌ریزی می‌شود و مشخصات آن در زمان‌های مقرر به اطلاع عموم خواهد رسید.

اهداف دوسالانه

* اعتلای رسانه نقاشی به طور خاص و هنرهای تجسمی به طور عام

* ایجاد بستری جهت نمایش بخشی از صحنه هنر ایران در حوزه هنرهای تجسمی

* زمینه‌سازی رشد و بالندگی هنرمندان ایران

* رشد فرهنگ بصری مخاطبان در سطوح مختلف جامعه

* گسترش ظرفیت بیان هنری در حوزه‌های گوناگون و انواع فعالیت‌های فردی و اجتماعی

* توسعه روابط فرهنگی-هنری در میان هنرمندان و مابین هنرمندان و مخاطبان

شرایط ثبت نام

شرکت در بخش سراسرنمای دوسالانه برای همه هنرمندان و علاقه‌مندان آزاد و به معنای پذیرش ضوابط فراخوان و رأی هیات‌های انتخاب و داوران است.

ثبت‌نام، تقاضای شرکت، ارسال تصویر آثار و مشخصات آثار و هنرمندان فقط از طریق وب‌سایت انجمن هنرمندان نقاش ایران به آدرس iranpainters.com امکان‌پذیر است.

در بخش سراسرنمای دوسالانه، آثار خلق شده نقاشی یا آثار میان‌رسانه‌ای مرتبط با نقاشی پذیرفته خواهند شد.

زمان خلق آثار نباید پیش از سال ۱۳۹۶ باشد.

انتخاب آثار جهت شرکت در بخش سراسرنمای دوسالانه طی ۲ مرحله انجام می‌پذیرد. نخست تصاویر ارسالی از آثار هنرمندان به صورت آنلاین بررسی و نتیجه پذیرش آن اعلام می‌شود. در مرحله دوم انتخاب نهایی بر اساس بررسی اصل آثار ارسالی به دبیرخانه به انجام می‌رسد.

پذیرش اثر در مرحله نخست به هیچ وجه به معنای پذیرش نهایی و راهیابی اثر به نمایشگاه بخش سراسرنمای دوسالانه نیست.

هیأت انتخاب و داوری

هیأت انتخاب آثار بخش «سراسرنما» به این شرح اعلام شده است: علیرضا آدم‌بکان، فریدون امیدی، بهزاد حاتم، داریوش حسینی، لیلی رشیدی، رزیتا شرف‌جهان و علی نصیر.

و همچنین هیأت داوری آثار بخش «سراسرنما» عبارتند از: مهرداد اسکویی، بهزاد حاتم، علی ذاکری، رزیتا شرف‌جهان، کامران صفامنش، شهروز صدرفرزانه و علی نصیر.

شروع ثبت نام از طریق سایت و ارسال تصاویر آثار از شنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۶، سه شنبه ۱۸ خردادماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

هنرمندان و علاقه مندان شرکت در نهمین دوسالانه نقاشی ایران برای کسب اطلاعات کامل درباره دوسالانه می‌توانند به سایت انجمن هنرمندان نقاش و سایت دبیرخانه اجرایی دوسالانه به نشانی civa.ir مراجعه کنند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.