آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«آواتار» رکوردش را از «انتقام جویان» پس می‌گیرد؟

1 min read
آواتار

فیلم سینمایی «آواتار» می‌تواند رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمایی تاریخ را از «انتقام جویان: پایان بازی» پس بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از ورایتی، سال ۲۰۱۹ بود که فیلم سینمایی «انتقام جویان: پایان بازی» رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمایی تاریخ را از «آواتار» ربود. پیش از اکران «پایان بازی» در ماه آوریل ۲۰۱۹، فیلم علمی تخیلی «آوتار» ساخته جیمز کامرون برای یک دهه با فروش ۲.۷۸ میلیارد دلاری پرفروش‌ترین فیلم تاریخ بود.

«انتقام جویان: پایان بازی» با ۲.۷۹ میلیارد دلار در گیشه جهانی این رکورد را شکست، اما اکنون فیلم سینمایی «آواتار به سینما‌های چین بازگشته و ۳.۵ میلیون دلار فروخته است و انتظار می‌رود که پایان این هفته دوباره بتواند عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را تصاحب کند.

اکران دوباره «آواتار» در چین به دلیل افزایش تقاضا و تعداد دوستداران سینما در این کشور است و سینما‌ها در حال احیا شدن هستند. در حال حاضر چندین فیلم در گیشه این کشور مثل «کاراگاه محله چینی‌ها ۳» و «سلام، مامان» فروش خوبی را رقم زده اند. در این حال، آمریکای شمالی کمتر کسی به سینما می‌رود و استودیو‌های هالیوودی مرتبا اکران آثار مهمشان را به عقب می‌اندازند.

فیلم سینمایی «آواتار» توسط کمپانی فاکس قرن بیستم منتشر شد، اما شرکت دیزنی در سال ۲۰۱۹ مالکیت فاکس قرن بیستم را دریافت کرد. با در نظر گرفتن فیلم‌های کمپانی فاکس که به دیزنی اضافه شده اند، این شرکت ۸ اثر در بین ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ دارد.

«تایتانیک» سومین فیلم پرفروش دیزنی و «جنگ ستارگان» و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.