آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رقابت هنرمندان چند کشور دنیا در دهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران

1 min read

پس از برگزاری جلسه داوری نهایی بخش اصلی دهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران که بر اساس ماکت‌های ارسالی هنرمندان ایرانی و بخش بین‌الملل و دانشجویی برگزار شد ۲۱ هنرمند حاضر در این رویداد هنری مشخص شدند.

آثار دهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران با داوری عباس اکبری، نرگس حریریان، شهریار رضایی، روح‌الله شمسی‌زاده و داوری آنلاین یوشین اوگاتا (Yushin Ogata) از کشور ژاپن با مدیریت هنری و اجرایی مجید حقیقی انتخاب شدند.

در بیانیه هیأت انتخاب این رویداد هنری آمده است: هیأت انتخاب دهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با استناد به انتخاب ۱۶ ماکت در مرحله اول از هنرمندان ایرانی؛ نسبت به انتخاب ۱۰ اثر برای اجرای اصلی بر اساس ماکت‌های رسیده اقدام کرد.

اجرای ماکت با متریال اصلی توسط هنرمندان و همچنین استفاده از قابلیت اضافه کردن ۱۰ درصد متریال آهن در طرح‌های پیشنهادی، آثار (ماکت‌های) این دوره را به جهت رفتار با ماده اصلی و همچنین کیفیت اجرا، قابل تعمق و تحسین کرده است. بر این اساس هیأت انتخاب با تحسین و احترام به ۱۶ هنرمند ایرانی منتخب مرحله اول، با رویکرد توجه به مؤلفه‌های ذکر شده در فراخوان، همچون توجه به سایت و مکان‌محور بودن آثار، قابلیت‌های ارتباط با محیط و مخاطب، چیدمان، گسترش در فضا، مکان ویژگی و قابلیت‌های منظر و … هنرمندان ایرانی برگزیده بخش اصلی را معرفی کرد. در بخش بین‌الملل شورای انتخاب از بین ۲۲۴ اثر از تعداد ۱۲۴ هنرمند، سه اثر برای بخش اصلی انتخاب کرده است. در بخش دانشجویی نیز از میان ۵۶ اثر رسیده از تعداد ۲۸ هنرمند، تعداد ۸ اثر برای اجرا انتخاب شدند.

اسامی هنرمندان ایرانی بخش اصلی

حمید محمد حسین، میلاد نبی‌زاده، احسان طوسی، محمدجواد جعفری، بهمن چگنی، هامون نظیری، عنایت صحرایی، علی خطایی ایلخچی، مصطفی محسنی و سحر خلجی.

اسامی هنرمندان خارجی بخش اصلی

کمال توفان (Kemal Tufan) از ترکیه، واسیلیس واسیلی (Vasilis Vasili) از یونان و سیمون دِ لورنزو (Simon de Lorenzo) از ایتالیا.

اسامی هنرمندان منتخب بخش دانشجویی

کسری اصغرخوانی، مرتضی جعفری، رضا باجلان، محسن توکلی، اکبر صدری، جهانبخش امیربیگی، مرضیه طهماسبی و شیدا موسوی.

دهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران یکم تا ۲۲ اسفندماه در محل «گذر فرهنگی تاراز» واقع در منطقه ۲۲ برگزار می‌شود و محل نصب مجسمه‌ها باغ سنگی دریاچه خلیج‌فارس خواهد بود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.