آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

برگزاری جشنواره امسال احترام به همه فیلمسازانی است که در این شرایط سخت فیلم ساختند

1 min read

سید غلامرضا موسوی تهیه‌کننده سینما که امسال با فیلم سینمایی «تارا» در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، اظهار داشت: در تمام دنیا و اغلب جشنواره‌ها دبیر جشنواره کمیته انتخاب در نظر می‌گیرد که به نوعی بخش مشورتی برای دبیر است که به او کمک می‌کند تا آثار راه یافته به جشنواره را انتخاب کنند. امسال برگزاری جشنواره‌ها در شرایط خاصی صورت می‌گیرد و تفاوت‌های بسیاری وجود دارد و طبیعتاً حذف هیئت انتخاب هم به دلیل شرایط ویژه‌ای است که در آن قرار داریم.

موسوی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مجوز لازم برای نمایش مردمی آثار جشنواره صادر شده و قرار است آثار جشنواره با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای عموم نمایش داده شوند که به نظر من اتفاق بسیار خوب و پسندیده‌ای است. به گمان من احتمال دارد دبیر جشنواره ترجیح دهد تعداد سالن‌هایی که فیلم‌های جشنواره را نمایش می‌دهند افزایش پیدا کند تا تجمعی در برابر سالن‌های سینما برای تهیه بلیت صورت نگیرد. با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به نظر من امسال جشنواره خوبی پیش رو خواهیم داشت.

او افزود: برگزاری جشنواره فیلم فجر به خودی خود برای سینمای ایران اهمیت بالایی دارد و این جشنواره به نوعی آغاز سال سینمایی ایران محسوب می‌شود. امسال فیلمسازان مختلف در شرایط سخت کرونا فیلم ساختند و باعث شدند چرخه تولید تعطیل نشود و شاهد هستیم که 62 فیلم به جشنواره راه پیدا کرده‌اند و می‌توانند اولین نمایش خود را در این جشنواره تجربه کنند. برگزاری جشنواره از طرف دبیر سی‌ونهمین دوره جشنواره فیلم فجر احترامی است به همه کسانی که در این سال سخت فیلم تولید کردند و حذف هیأت انتخاب را هم می‌توان به همین دلیل دانست که همه آثار شانس قضاوت شدن و مورد داوری قرار گرفتن را داشته باشند.

این تهیه‌کننده در ادامه درباره حذف بخش نگاه نو از سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر گفت: به اعتقاد من فیلم‌ها باید با کیفیتشان قضاوت شوند، یک فیلم یا کیفیت خوبی دارد یا اثری ضعیف است و فرقی ندارد این اثر اولین تجربه کارگردانش باشد یا دهمین، هر فیلم سینمایی که کیفیت لازم را برای حضور در جشنواره دارد می‌تواند با دیگر آثار رقابت کند و مورد قضاوت قرار بگیرد. به نظر من حذف بخش نگاه نو هم از اقدامات قابل دفاع در مدیریت جشنواره امسال است.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «من مادر هستم» در پایان با اشاره به ترکیب هیأت داوران سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: امسال آقای طباطبایی‌نژاد یکی از بهترین هیأت داوران را در دوره‌های مختلف جشنواره انتخاب کرده و با یک ترکیب متفاوت روبرو هستیم. به نظر من هیأت داوران بسیار خوبی برای این دوره از جشنواره انتخاب شده است و باید به دبیر این جشنواره دست مریزاد بگوییم و امیدوارم هیأت داوران امسال در کشف چهره‌های جدید و استعدادها بتواند به خوبی عمل کند و آثار ارزشمند و باکیفیتی به جشنواره راه پیدا کنند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.