آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

آموزش های کاربردی در «بازیگری در ۳۶ کارگاه»

1 min read

«بازیگری در ۳۶ کارگاه»، عنوان کتابی است که دی‌ماه ۹۹ به قلم پوریا عبدی و با مقدمه‌هایی از رویا افشار و ابوالفضل جلیلی توسط انتشارات نظام‌الملک منتشر شد.

عنوان علمی این کتاب «بازیگریِ ادراک‌گرا» است و همان‌طور که از نامش پیداست، شیوه‌ای از بازیگری است که مبتنی بر ادراک بازیگر خواهد بود. در این شیوه که برای اولین بار مطرح می‌شود، بازیگر متکی بر علم خویش است. علمی که بر توانایی‌های بدنی، بیانی و تحلیلی، همچنین مهارت‌های وابسته به تخیل، خلاقیت و شناخت متن نمایشی توجه دارد. به عبارتی بازیگر در این شیوه، قبل از انجام هر عملی، نسبت به آن آگاهیِ کاملی خواهد داشت.

«بازیگریِ ادراک‌گرا» شاید در موارد محدودی به سایر مکاتبِ آموزش بازیگری شباهت داشته باشد اما از نظر فکری و بینشی، متفاوت از بسیاری شیوه‌های آموزش بازیگری خواهد بود. به بیان ساده‌تر این شیوه، نوعی طرز فکر شناخت‌گرایانه نسبت به بازیگری است.

این کتاب شامل ۳۶ کارگاه عملی بازیگری است که در هر کارگاه، تمرین هایی مدرن و کاربردی پیرامون موضوع مورد بحث ارایه می‌شود. این آموزش‌ها صرفا در حوزه‌ فیزیک بازیگر خلاصه نمی‌شوند و تحلیل درام را نیز در حیطه‌ آموزش‌های خود قرار می‌دهد. البته در مقوله‌ تمرینات فیزیکی، فیلم آموزشی نیز ارایه شده تا مخاطب بتواند با مطالعه‌ کتاب یک کارگاه حرفه‌ای آموزش بازیگری را لمس کند.

این کتاب به نوبه‌ خود اولین کتاب آموزش بازیگری ایرانی‌ست که شامل کارگاه‌های مدون بازیگری به همراه فیلم آموزشی می‌شود و می‌تواند برای علاقه‌مندان به بازیگری، همچنین استادان این رشته مفید باشد.

«بازیگری در ۳۶ کارگاه» به قلم پوریا عبدی در ۲۹۶ صفحه به مبلغ ۵۵٠٠٠٠ ریال توسط انتشارات نظام‌الملک در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.