آذر 9, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رییس حوزه هنری:تمرکز زدایی لازمه فعالیت‌های هنری است

1 min read

رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ضرورت دوری از تمرکز فعالیت‌های هنری گفت: ماموریت ، رسالت و فلسفه شکل‌گیری حوزه هنری باید در استان‌ها دنبال شود.

محمدمهدی دادمان روز چهارشنبه در آیین معرفی رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز در کشور استعدادهای درخشان هنری به‌وجود آمده است که هر کدام می‌تواند منشاء تحول در عرصه‌های مختلف هنری شوند.
رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی افزود: رویه تمرکزگرایی امروز نمی‌تواند پاسخگوی نیاز این ظرفیت عظیم در سراسر کشور باشد و همه استان‌ها باید فعال شوند.
وی با اشاره به پیشینه و ظرفیت‌های بالای نیروی انسانی، امکانات استان اصفهان ادامه داد: این استان بعد از تهران از بیشترین امکانات برخوردار است و می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها در تمرکز زدایی و تقویت هنری در ظرف استانی باشد.
دادمان تاکید کرد: از استان اصفهان انتظار است که با کمک صاحبان اندیشه، هنرمندان و بسیج ظرفیت‌ها به حوزه اندیشه و هنر انقلاب اسلامی و مرکز رشد هنر انقلابی تبدیل شود.
وی بر ضرورت بهره‌گیری از توانمندی‌های رسانه‌ای استان اصفهان  در تقویت اندیشه و هنر انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: تقویت جایگاه اندیشه و هنر بدون در نظر گرفتن جایگاه و نقش رسانه امکان‌پذیر نیست.
رییس سابق حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به تصدی مسوولیت این حوزه از سال ۹۵ تا ۹۹، گفت: در این مدت در حوزه دفاع مقدس ۱۰ کتاب منتشر و ۱۵ کتاب آماده انتشار شد، ۳۰ هزار ساعت مصاحبه تخصصی با فرماندهان، ۱۰۰ شب خاطر، ۹ کارگاه تخصصی مصاحبه شفاهی با موضوع دفاع مقدس برگزار شد و قرارگاه دفاع مقدس در استان تشکیل شد.
مهدی احمدی فر افزود: در حوزه هنرهای تجسمی، ۱۷۰ کارگاه تجسمی، ۵۰ ورکشاپ، ۲۳۰ نمایشگاه و یک جشنواره، در  حوزه ادبیات ۶ فراخوان ادبی و سه فراخوان شعر، ۷۰۰ نشست تخصصی در حوزه شعر، داستان و رمان، ۱۹ شب شعر آیینی و انقلابی، یک کارگاه فن بیان برگزار و هفت جلد کتاب منتشر شد.
وی اضافه کرد: در حوزه سرود و موسیقی نیز با رویکرد حمایت از گروه‌های سرود، برگزاری ۳۰ نشست تخصصی، تولید  رونمایی از پنج آلبوم موسیقی، برگزاری جشنواره سرود هم‌آوا و پویش مردمی کرونا در ژانر موسیقی و سرود از جمله فعالیت‌های این عرصه است.
احمدی اضافه کرد: در حوزه هنرهای نمایشی حمایت از ۳ جشنواره استانی، اجرای ۸۴ نمایش خیابانی، اجرای ۶۱۰ نمایش صحنه‌ای، برگزاری ۵۲ کارگاه، چاپ ۲ جلد کتاب و برگزاری جشنواره بچه‌های مسجد و در حوزه هنرهای تصویری نیز ساخت ۲۸ فیلم کوتاه، بلند و پویانمایی، برگزاری ۷۴۰ نشست تحلیل فیلم‌های خانوادگی و معضلات اجتماعی،  تجلیل از سه چهره هنری و چند برنامه دیگر در کارنامه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: هم اینک ۲۵۰ دانش‌آموز در رشته‌های تخصصی به ویژه تئاتر در هنرستان سوره وابسته به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان در فضای مناسب فعالیت هنری دارند.
مراسم تکریم و معارفه روسای حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان  با حضور هنرمندان، هنرآموزان و مدیران دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان‌ در ساختمان مرکزی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.
در این مراسم از  مهدی احمدی فر در زمان تصدی حوزه هنری اصفهان تجلیل و مجتبی شاهمرادی به عنوان رییس جدید این حوزه معرفی شد. 

احمدی‌فر از سال ۱۳۹۵ به مدت ۴ سال  مدیر حوزه هنری اصفهان بود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.