آذر 8, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فعالیت انجمن مجسمه‌سازان متوقف نمی‌شود/ تاکید بر رونق اقتصاد هنر

1 min read

 رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران به تشریح برنامه‌های مهم این انجمن در سال ۱۳۹۹ پرداخت و «اقتصاد هنر» را مقوله‌ای برشمرد که در سال جدید در انجمن به آن توجه بیشتری خواهد شد.

عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران درباره برنامه‌های سال ۱۳۹۹ این انجمن گفت: مهمترین و جدی‌ترین برنامه‌های انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران برای سال جدید، برگزاری هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران است. قرار بود این دوسالانه از اسفندماه ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ برپا شود اما به دلیل برخی اتفاقات و شیوع ویروس کرونا برگزاری آن به تعویق افتاده است و به احتمال زیاد، خردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد. امیدوارم این اتفاق مهم با تمام برنامه‌ریزی‌ها و زحماتی که برای آن کشیده شده، به بهترین شکل ممکن و آن‌گونه که شایسته هنرمندان و جامعه ایران است، انجام شود.

اجرایی شدن مرحله نهایی رویداد «دو باغ» در سال جدید

وی همچنین درباره رویداد «دو باغ» نیز توضیح داد: این رویداد تجربه محور و فرآیندی که با رویکردهای بیان شده در متن فراخوان به وضوح گویای روند پژوهشی، بین رشته‌ای و تعاملی آن است، در دو بخش طراحی شده بود که بخش اول آن به انجام رسید و امیدواریم به همت دوستان در شورای سیاستگذاری این رویداد، مسیر تکمیلی آن نیز در سال آینده شاهد باشیم. در مرحله اول، هنرمندان با استفاده از دریافت‌های تجربی و مطالعاتی به طور انفرادی یا گروهی آثار و پروژه‌های خود را در قالب ایده و طرح ارائه کردند و در مرحله بعدی این آثار به نمایش در خواهند آمد و بنا به ضرورت اجرا در بیان ایده یا متناسب با پیشنهاد هنرمند، خارج از فضای نمایشگاه ارائه و اجرا خواهند شد.

مجیدی در ادامه با آرزوی سلامتی برای هنرمندان به ویژه اعضای انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و مردم در گذر از اپیدمی کرونا، ابراز امیدواری کرد که برنامه‌های جاری و تدوین شده انجمن مقتدرانه ادامه یابد که از جمله آن می‌توان به برنامه‌های پژوهشی، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و برپایی دوازدهمین نمایشگاه سالانه «مجسمه‌های کوچک» و هفتمین نمایشگاه «چهارسوی خیال» اشاره کرد.

در سال جدید برای رونق اقتصاد هنر انرژی بیشتری می‌گذاریم

وی تشریح کرد: لازم است یادآوری کنم یازدهمین نمایشگاه سالانه «مجسمه‌های کوچک» با رویکردی متفاوت و با ارائه جایزه ویژه در سال ۹۸ برگزار شد و امیدوارم دوره دوازدهم نیز با کیفیتی بالاتر به انجام برسد. همچنین امیدوارم نمایشگاه «چهارسوی خیال» که به صورت سالانه و بدون اعمال محدودیت برای اعضای انجمن برگزار می‌شود، نیز از کیفیت خوبی برخوردار باشد. برنامه‌های پژوهشی و نشست‌های تخصصی نیز متناسب با مسائل روز و با رویکرد مجسمه هستند.

مجیدی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های انجمن در سال جدید متوقف نمی‌شود، گفت: امیدوارم جهت تسهیل در امور حقوقی و صنفی اعضای انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در کنار برنامه‌های هنری، شرایطی فراهم شود تا با همراهی هنرمندان و دست‌اندرکاران، اقتصاد هنر را رونق دهیم. در این مسیر همواره تلاش کرده‌ایم و در سال جدید نیز انرژی بیشتری روی این مقوله خواهیم گذاشت.

رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در پایان از برپایی نمایشگاهی با عنوان «وحدت اقوام» در برج میلاد خبر داد که در ابتدای سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.