آذر 18, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

واکنش «فارابی» به حواشی «مست عشق»/ دستگاه دیپلماسی پیگیری می‌کند

1 min read

 

 

 علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی شب گذشته ۲۱ آذرماه در گفتگو با محمدرضا مقدسیان در برنامه رادیویی «نمای نقره‌ای»، درباره مشکلات حقوقی پیش‌آمده برای فیلم سینمایی «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی که به صورت مشترک با کشور ترکیه تولید شده توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این گفتگوی تلفنی درباره این فیلم توضیح داد: با همه احترامی که به سازندگان «مست عشق» قائل هستم باید بگویم که ما پیش از تولید این فیلم، مذاکراتی با نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان داشتیم و گفتیم می‌توانیم به آن‌ها مشورت‌هایی در حوزه مذاکره و حتی ابعاد حقوقی این کار مانند انعقاد قرارداد بدهیم، مطلقاً منظورمان از گفتن این حرف داشتن آورده مالی برای بنیاد سینمایی فارابی نبود، بلکه حرفمان درباره مشورت‌هایی بود که به‌عنوان یک نهاد سینمایی می‌توانستیم ارایه بدهیم ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی افزود: اگر واقعاً قرارداد «مست عشق» دقیق‌تر نوشته و امضا می‌شد شاهد این اتفاقات و اختلافات بین طرفین نبودیم ولی سازندگان «مست عشق» پیشنهاد ما را رد کردند بعد از اختلافات پیش آمده هم بنده با دستگاه دیپلماسی وزارت خارجه صحبت و پیگیری تلفنی هم کردم ولی خوشبختانه ارتباط سازندگان این فیلم هم برقرار شد و خودشان کارشان را پیگیری می‌کنند.

تابش در پایان بیان کرد: ما باید قبل از انعقاد قراردادها به‌ویژه در موضوعات این چنینی بیشتر مراقبت کنیم چون وجه فرهنگی این فیلم برای سینمای ایران تعیین کننده است. با این اوصاف صاحبان «مست عشق» نخواستند ما در موضوع ورود کنیم و چون این فیلم تولید شده در بخش خصوصی است دیگر بخش دولتی نمی‌تواند ورود کند مگر اینکه شکواییه‌ای بین طرفین رد و بدل شود، دستگاه دیپلماسی تأثیرگذاری خود را داشته باشد و پیگیری کند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.