آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

مستند برتر جشنواره «مارسی» را در «سینماحقیقت» ببینید

1 min read

 

 

فیلم مستند «هرگز از کوه پروینسیا بالا نرفته‌ام» به کارگردانی ایگناسیو آگوئرو در بخش چشم‌انداز سینمای مستند شیلی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.

فیلم مستند «هرگز از کوه پروینسیا بالا نرفته‌ام» به کارگردانی «ایگناسیو آگوئرو» که سال ۲۰۱۹ برنده جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم مستند مارسی شده است، در بخش چشم‌انداز سینمای مستند شیلی چهاردهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود. 

در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۹۱ دقیقه‌ای می‌خوانیم: «این فیلم در مورد رابطه یک فیلمساز با گوشه‌ی بلوکی است که در آن زندگی می‌کند و یک ساختمان جدید علاوه بر اینکه چشم‌انداز او به کوه پروونسیا و رشته کوه‌های آند را مسدود کرده، زندگی‌اش را نیز تغییر داده است! این موقعیت با نامه‌ای به فیلمساز جوانی که قصد دارد فیلم اول خود را بسازد، روایت می‌شود…» 

مستند بلند «هرگز از کوه پروینسیا بالا نرفته‌ام» I never climbed the Provincia سال ۲۰۱۹ در جشنواره «ایدفا» هم به نمایش درآمده است. 

در کارنامه فیلمسازی ایگناسیو آگوئرو Ignacio Agüero مستندساز باتجربه‌ی شیلیایی، آثاری چون فراموش نکن (۱۹۸۲)، چه حسی دارم (۱۹۸۵)، صد کودک در انتظار قطار (۱۹۸۸)، رویاهای یخی (۱۹۹۳)، اینجا ساخته شده است (۲۰۰۰)، مادر مادربزرگم به مادربزرگم گفت (۲۰۰۴)، دفترچه خاطرات آگوستین (۲۰۰۸)، روز دیگر (۲۰۱۲)، با شکوه بمیر (۲۰۱۶)، چه حسی دارم (۲۰۱۶)، من هرگز بالا نرفتم (۲۰۱۹) به چشم می‌خورد. 

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از ۲۵ آذر تا ۲ دی‌ماه ۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد. 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.