آذر 10, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

کاهش ۹۰ درصدی درآمد موزه‌های کردستان با شیوع ویروس کرونا

1 min read

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از کاهش ۹۰ درصدی درآمد موزه‌ها و اماکن تاریخی استان پس از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، یعقوب گویلیان (مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان) با اشاره به تأثیرات منفی بیماری کرونا در حوزه گردشگری کردستان، اظهار کرد: به دنبال دستورالعمل ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، از اول آذرماه موزه‌های استان شامل موزه مردم‌شناسی خانه‌کُرد، موزه آثار تاریخی سنندج و موزه غار ‌باستانی کرفتو که میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ کردستان بودند، به مدت دو هفته تعطیل شدند.

مدیر‌‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با اشاره به کاهش تعداد بازدیدکنندگان اماکن تاریخی استان در زمان شیوع بیماری کرونا، افزود: تا پیش از شیوع و همه‌گیری این بیماری، موزه‌های استان روزانه حدود ۵۰۰ نفر بازدیدکننده داشت، که این تعداد به کمتر از ۵۰ نفر در روز رسیده است.

گویلیان با اشاره به نمایش بخش‌های مختلف در موزه‌های استان، اظهار داشت: بخش‌های موزه‌های کردستان شامل فرهنگ، آداب و رسوم مردم، زندگی شهری و روستایی و همچنین آثار تاریخی و باستانی است.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.