آذر 17, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

اثر هشت کودک ایرانی در دوسالانه کتاب بلژیک

1 min read
تهران- ایرنا- نقاشی هشت کودک هفت تا ۱۴ ایرانی با موضوع قایق در ششمین نمایشگاه دوسالانه موماتو بلژیک حضور دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، مهدی حجوانی ، نویسنده و پژوهشگر ایرانی از برگزاری دوسالانه بین المللی کتاب های کودکان «موتامو» خبر داد و گفت: امسال با همراهی انتشارات «ورتا» این افتخار به من داده شد تا در این رویداد که هر دو سال یک بار در کشور بلژیک و در شهر لالوریر برگزار می شود، مشارکت کنم.
وی افزود: موتامو اتفاقی کم نظیر در حوزه کتاب کودکان است؛ زیرا کتاب های نمایش داده شده در آن، همگی به دست کودکان و نوجوانان یا با همکاری آنها خلق شده اند. این کتاب ها، با تکنیک های مختلفی چون پاپ آپ (برجسته)، چاپ دستی، کلاژ، نقاشی، چاپ دیجیتال و افست ارائه می شوند.
این مترجم و فعال عرصه ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان اضافه کرد: من برای هشت فریم از نقاشی های کودکان هفت تا چهارده ساله ایرانی با موضوع قایق، متن نوشتم. تصویرها با تکنیک کنده کاری روی لینو با چاپ دستی به شکل کتاب آماده خواهند شد.
حجوانی درباره مخاطبان این نمایشگاه توضیح داد: مخاطبان اصلی این نمایشگاه دانش آموزان هستند و در طول جشنواره، علاوه بر نمایش این کتاب ها، برای آن ها کارگاه ها و سخنرانی هایی در ارتباط با خلق کتاب و آفرینش های هنری دیگر برگزار می شود. همچنین بخشی از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه از میان نوجوانان مدرسه ای در لالویر انتخاب می شوند.
آوا صفاریان، آویسا یادگاری، حلما کبیری، دینا نوروزی، رها باقری مطلق، سروناز خاکباز، ستایش بهادران و مهدیس رودکی هشت دختر هنرمند ایرانی هستند که در این رویداد فرهنگی هنری از آثار آنان با موضوع قایق برای خلق کتاب استفاده شده است.
مدیریت این نمایشگاه را آلن رنیر بر عهده دارد

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.