مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

سیاه‌بازیِ تازه روزبه نعمتی در یک گالری

1 min read

نمایش انفرادی از آثار روزبه نعمتی‌شریف با عنوان «سیاه‌بازی» در گالری «سو» به نمایش درمی‌آید. «سیاه‌بازی» از روز جمعه ۱ اردیبهشت تا سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت در گالری سو برگزار می‌شود. 

نمایش انفرادی از آثار روزبه نعمتی‌شریف با عنوان «سیاه‌بازی» در گالری «سو» به نمایش درمی‌آید.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «مجموعه پیش رو با به کارگیری امکانات بیانی خاص هر یک در مدیوم‌های مجسمه، نقاشی، کولاژ و چیدمان می‌کوشد در میان تکثر رسانه‌ای به وحدتی فرمی و معنایی دست یابد. در این میان سیاه (مبارک) به عنوان نماینده عامه احضار می‌شود تا نقش تاریخی معاصر خود را در غالب خصایص ذاتی خویش همچون شوخ طبعی، جسارت و گفتار طنزآلود با رویکردی متفاوت به موضوعات زیستی، عاطفی و حتی تاریخی داشته باشد.»

روزبه نعمتی‌شریف (متولد ١٣۵٩، تهران)، لیسانس طراحی صنعتی و کارشناس ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر تهران است. آثار او در چهار سال گذشته با تمرکز بر مجسمه، نقش‌برجسته و نقاشی خلق شده‌اند. استفاده هوشمندانه‌ او از عنصر رنگ، تنوع فرم و متریال خودساخته در این آثار امکانات زیبایی‌‍شناسانه متنوعی را به وجود آورده‌اند. شریف در آثارش به دغدغه‌های روزمره می‌پردازد و در تلاش است که این مفاهیم را در چارچوبی پرسشگرانه با مخاطب به اشتراک بگذارد. این هنرمند در آخرین آثار خود به سراغ مساله سنت دراماتیک و نگاه متفاوت در هنر سنتی رفته و در قالب‌های (کنشگرانه، کنش‌پذیرانه وسیستماتیک) به بررسی شخصیت دراماتیک سیاه در نمایش‌های عروسکی می‌پردازد.

«سیاه‌بازی» از روز جمعه در تاریخ ۱ اردیبهشت تا سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت در گالری معاصر سو به آدرس نجات الهی (ویلا)، سمیه، پورموسی، پلاک ٣٠، گالری سو برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.