خرداد ۱۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

با ۵ تابلونقاشی عظیم دنیا آشنا شوید

1 min read

هنر در انواع شکل‌ها و اندازه‌ها به مخاطبان ارائه شده است. هنرمندان در طول تاریخ آثار هنری بلند بالا یا طراحی‌های ریز خلق کرده‌اند. در این بین برخی از تابلوهای نقاشی که در ابعاد بزرگ خلق شده‌اند در زمره مشهورترین آثار هنری جهان قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر،‌ هنرمندان چیره‌دست و نامدار تاریخ در برخی موارد بوم‌های نقاشی عظیم را برای جان بخشیدن به ایده‌هایی که در ذهن می‌پروراندند، انتخاب کردند. شماری از آثار هنری مشهوری که سال‌ها علاقه‌مندان به هنر را مجذوب کرده است در ابعادی بسیار بزرگتر از آنچه که برای یک تابلونقاشی معمول در نظر گرفته می‌شود، خلق شده‌اند.

احتمالا بارها نام این نقاشی را در فهرست مشهورترین تابلوهای نقاشی جهان دیده‌اید. «رامبرانت» به عنوان یکی از برجسته‌ترین استادان قدیم نقاشی مجموعه آثار متنوعی از خود به جای گذاشته است. با این حال، تابلو نقاشی «گشت شبانه» همچنان مهم‌ترین اثر کارنامه هنری او محسوب می‌شود.

این اثر که در سال ۱۶۴۲ و در طول عصر طلایی هلند خلق شده است، عزیمت گروهی را به سرپرستی کاپیتان «فرنس بانینک» (مردی در لباس سیاه و شالی قرمز) و ستوان «ویلم ون رویتنبرچ» (مردی در لباس زرد و کمربندی سفید) به تصویر کشیده است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.