شهریور ۳۰, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

پیام تسلیتی برای درگذشت یکی از نخستین مروجان هنر اپرا در ایران

1 min read

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت امیر اشرف آریان‌پور، موسیقیدان و پژوهشگر پیشکسوت را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، در متن پیام محمد اله‌یاری چنین آمده است:

«استاد امیر اشرف آریان‌پور، موسیقیدان و پژوهشگر پیشکسوت از جمع اهالی هنر موسیقی رخت سفر بر بست.

مرحوم آریان‌پور با پژوهش و نگارش کتاب‌های مرجع حوزه موسیقی از ماندگاران موسیقی ایران است و با کارنامه پرباری که داشت یکی از تأثیرگذارترین معلمان موسیقی به شمار می‌رود که سال‌ها بی‌دریغ برای آموزش موسیقی کوشید و فرهنگ موسیقی و آموزش موسیقی را عاشقانه میراث‌داری کرد.

وی از نخستین مروجان هنر اپرا در ایران نیز بود و هنرش چندین دهه بر تارک موسیقی درخشید. برگزاری مراسم یکصدمین سال تأسیس هنرستان موسیقی تهران در سال ۹۷ که با راهنمایی و حمایت او و همراهی پیشکسوتان موسیقی در دوره تصدی مسولیت دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برگزار شد، فرصت همنشینی و بهره‌مندی از خاطراتش را برایم فراهم نمود.

درگذشت این هنرمند گرامی را به جامعه هنری کشور، هنرمندان عرصه موسیقی و خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم از درگاه احدیت مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت دارم.»

امیر اشرف آریان پور موسیقیدان و پژوهشگر پیشکسوت صبح پنجشنبه ـ ۶ مرداد ماه ـ به علت ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.