خرداد ۱۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ماجرای عجیب یک سرقت هنری

1 min read

زنی در آلمان در حالی خود را به عنوان سارق یک نقاشی قدیمی به پلیس معرفی کرد که مدعی شده این اثر هنری را گم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از آرت نیوز، یک زن ۳۱ ساله در هامبورگ آلمان خود را به دلیل سرقت نقاشی رنگ روغن «پیتر آرتسن» از موزه بیله‌فلد به پلیس معرفی کرده اما نکته جالب اینجاست که وی مدعی شده این اثر هنری متعلق به قرن شانزدهم میلادی را پس از سرقت گم کرده است.

در ۲۷ آوریل، زنی تابلوی نقاشی قرن شانزدهمی «پرتره یک زن جوان» را در روز روشن از قاب آن جدا کرد، آن را در پوشه بزرگی گذاشت و از موزه هولزمان در بیله فلد خارج شد، اما بنا بر گزارش رسانه‌های آلمانی این سارق ادعا می‌کند که این اثر هنری را همان شب گم کرده است.

مقامات اعلام کرده‌اند که آپارتمان این زن در هامبورگ را برای یافتن نقاشی بدون موفقیت جستجو شده است و تلاش برای یافتن این اثر هنری مسروقه همچنان ادامه دارد.

«آرتسن» یک نقاش هلندی بود که به سبک منیریسم شمالی کار می‌کرد. او را با عنوان مخترع نقاشی ژانر مانیومنتال، ترکیبی از طبیعت بی‌جان و ژانر نقاشی که اغلب جنبه‌های کتاب مقدس را در بر می‌گرفت، نسبت می‌دهند. این نقاش علاقه‌مند بود قواعد سنتی در نقاشی را زیر و رو کند و برخلاف معاصرانش که تمرکز اصلی آن‌ها حول تصویرهای مذهبی بود، «آرتسن» با نگاهی جسورانه اشیاء روزمره و رهگذران را پیش‌زمینه آثارش می‌کرد.

به عنوان نمونه تکه گوشت در نقاشی «مسیح در خانه مریم و مارتا» (۱۵۵۲) مسلط است؛ در حالی که عیسی و همراهانش در پس‌زمینه با هم گفتگو می‌کنند. او به‌ویژه برای خلق صحنه‌های پرشور بازارش، مانند نقاشی «زن بازاری در غرفه سبزیجات» (۱۵۶۷)، که انبوهی از محصولات را به تصویر می‌کشد، تمجید می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.