خرداد ۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تداوم حسی چندساله در کارهای یک هنرمند نقاش

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، علی فرامرزی، هنرمند نقاش جدیدترین نمایشگاهش با عنوان «کویری‌ها، هجوم ۲» را به زودی در گالری هدایت افتتاح می کند.

این هنرمند درباره تازه‌ترین نمایشگاهش اطلاعاتی ارائه داد. او در همین راستا چنین اظهار کرد: «این مجموعه از دو بخش تشکیل می‌شود؛ یک مجموعه کارهای دوبعدی هستند و یکی هم کارهای تکمیلی که به عنوان بُعد چهارم معروف شده‌اند. هر دو مجموعه نقاشی هستند، ولی یکی از آن‌ها دو بعدی است و یکی از آن‌ها حجمی.»

فرامرزی در پاسخ به این سوال که سوژه این آثار از کجا گرفته شده‌اند، گفت: «سوژه «کویری‌ها» با عنوان «هجوم» از مجموعه «کویری‌ها» گرفته شده و به همین دلیل عنوان نمایشگاه نیز «کویری‌ها، هجوم ۲» در نظر گرفته شده است.»

فرامرزی مدت‌ها است کویر و چشم‌انداز کویری ایران را دستمایه نقاشی‌های خود قرار داده و این گستره جغرافیایی را از زوایای گوناگونی مطالعه و بازنمایی کرده و از طرفی آثارش حضور در حراج تهران را نیز به خود دیده‌اند. او که سال‌‍‌های طولانی‌ای را صرف خلق آثار این نمایشگاه کرده، در ادامه اظهار کرد: «کارهای من در یک دوره شروع نمی‌شود تا در یک دوره تمام شود. من چند دوره کاری دارم که اینها را به طور متناوب کار می کنم و سال هاست که روی تابلوهای این نمایشگاه نیز کار کرده‌ام.»

او ادامه داد: «این کارها نیز ممکن است ادامه داشته باشند. من چند دوره و شیوه کاری دارم که اینها می توانند به صورت متناوب بسته به احساس و کشش خودم، کار کنم و ادامه دهم.»

کارهای علی فرامرزی از آن جهت که اغلب چشم انداز کویری ایران را سوژه قرار داده‌اند، انتظار تنوع رنگی زیادی از آن نمی‌رود؛ اما این هنرمند در این رابطه چنین عقیده دارد: «برخی از آثار خیلی تنوع رنگی دارند مخصوصا «بعد چهارم‌ها» و برخی کمتر تنوع رنگی دارند که در دو بعدی‌ها تعدادی از آثار این چنین هستند.»

این هنرمند که اغلب آثارش در ابعاد بزرگی خلق شده‌اند، به همین جهت فضایی خاص را برای به نمایش درآمدن می‌طلبند. فرامرزی که به همین منظور گالری هدایت را برای نمایش آثار خود انتخاب کرده و در این زمینه چنین اظهار کرد: «گالری هدایت، یک گالری خاص و ویژه‌ است که امکانات خوبی و دیوارهای بزرگی برای کارهای من دارد. برخی از آثار من در ابعاد بزرگی خلق شده‌اند که محیط خاصی را برای به نمایش گذاشته شدن، می‌طلبند. برای مثال یکی از کارها یک متر و ۶۰ سانتی متر در حدودا ۵ متر و ۶۰ سانتی متر است.»

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، نمایشگاه جدید علی فرامرزی با عنوان «هجوم ۲»، ۲۴ تیر ماه در گالری هدایت به نشانی تهران خیابان استاد نجات‌الهی، کوچه ششم، پلاک۱۵ افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه که در حوزه حجم و نقاشی است، تا ۲۱ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.