خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تابلویی از پیکاسو برای اولین بار حراج می‌شود

1 min read

اثری از آثار پابلو پیکاسو که در سال ۱۹۳۲ روی بوم آمده، برای اولین بار در یک حراجی چکش خواهد خورد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر از پایگاه اطلاع رسانی بارونز، پرتره Femme nue couchée که پابلو پیکاسو در سال ۱۹۳۲ از معشوقه خود، ماری ترز والتر، کشید ماه مه امسال برای اولین بار حراج خواهد شد.

ارزش تخمینی این اثر بیش از ۶۰ میلیون دلار برآورد شده است. در حال حاضر رکود گرانترین پرتره پیکاسو از والتر در اختیار تابلوی زن نشسته در کنار پنجره (Femme assise près d’une fenêtre) است که در ماه مه سال ۲۰۲۱ در حراجی کریستیز به قیمت ۱۰۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار چکش خورد.

تابلوی Femme nue couchée که یک مجموعه‌دار ناشناس آمریکایی آن را به فروش گذاشته، اولین بار است که به دنیای حراجی‌ها قدم می‌گذارد. این مجموعه‌دار ناشناس تابلوی پیکاسو را در سال ۲۰۰۶ و مستقیما از نوادگان وی خریده است.

سال ۱۹۳۲ که تاریخ رسم این اثر است، برای مجموعه داران یکی از ارزشمندترین سالهای کارنامه هنری پیکاسو به حساب می‌‎آید. وی در این سال بیش از ۱۰۰ تابلو کشید که والتر سوژه بیشترشان بود. در سال ۲۰۱۸، یک نمایشگاه در موزه تیت مدرن لندن به آثاری که پیکاسو در این سال کشیده بود، اختصاص داده شد.

Femme nue couchée روز ۱۷ مه (۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) در حراجی عصر مدرن ساتبیز در نیویورک به فروش گذاشته می‌شود. از دیگرآثار برجسته این حراجی می‌توان به تابلوی کانال بزرگ و سانتا ماریا دلا سالوت از کلود مونه اشاره کرد که با ارزش تخمینی ۵۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته خواهد شد.
منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.