مهر ۳, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ده‌ها میلیون دلار برای «قلمرو نور»

1 min read

با به فروش رسیدن یکی از تابلوهای نقاشی «رنه ماگریت» به قیمت ده‌ها میلیون دلار، رکورد گرانترین اثر فروخته شده این هنرمند شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر و به نقل از رویترز، تابلو نقاشی «قلمرو نور» اثر «رنه ماگریت» در حراجی هنر مدرن روز چهارشنبه ساتبیز به قیمت ۷۹.۸ میلیون دلار معادل ۵۹.۴ میلیون پوند فروخته شد و رکورد جدیدی برای آثار فروخته‌شده این هنرمند سورئال بلژیکی به ثبت رسید.

ارزش «قلمرو نور» بیش از سه برابر ارزش تابلو نقاشی که است پیش از این به عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند شناخته می‌شد. پیش‌تر، تابلو نقاشی که در سال ۲۰۱۸ در حراجی ساتبیز به قیمت ۲۶.۸ میلیون دلار فروخته شده بود به عنوان گران‌ترین اثر «ماگریت» محسوب می‌شد.

تابلو نقاشی «قلمرو نور» که در سال ۱۹۶۱ خلق شده است یکی از مجموعه تابلوهای ۱۷ عددی رنگ روغن مشابه و یکی از ۱۰ تابلو نقاشی با موضوع مشابه‌ای است که در فاصله بین دهه ۴۰ تا ۶۰ توسط این «ماگریت» خلق شده است.

تابلو نقاشی که روز چهارشنبه به فروش رسید، توسط «ماگریت» برای یکی از دوستانش خلق شده بود و از زمان تاکنون در مجموعه این خانواده باقی مانده است. این نقاشی خیابان تاریکی در بروکسل را به تصویر می‌کشد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.