مهر ۶, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به ایستگاه پایانی رسید

1 min read

آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر روز جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، سید عباس میرهاشمی، دبیرکل جشنواره، با اعلام این خبر گفت: در این برنامه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری، هادی مظفری رئیس شورای سیاستگذاری و دیگر معاونان و مدیران هنری و فرهنگی، دبیران و داوران جشنواره، پیشکسوتان و هنرمندان حاضر در جشنواره با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حضور خواهند داشت.

میرهاشمی افزود: در این مراسم از هنرمندان پیشکسوت هنرهای تجسمی تجلیل و نشان عالی هنرهای تجسمی به ایشان اهدا می‌شود. این هنرمندان عبارتند از: محمد بهرامی(طراح گرافیک)، شجاع الدین شهابی(مجسمه‌سازی)، علی اشرف صندوق آبادی (خوشنویسی)، اسماعیل عباسی(عکاسی)، زنده یاد اصغر کفشچیان مقدم (هنرهای جدید) و رضا لواسانی(بینارشته‌ای).

دبیرکل جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره، کتاب آثار چهاردهمین دوره نیز رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در دوره چهاردهم یکی از بخش‌های مهم جشنواره، بخش تجسم هنر بود که در ۲۹ استان کشور با مدیر هنری منتخب هر استان و همکاری اداره کل استان‌ها برگزار شد. در مراسم افتتاحیه در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل و مدیر هنری برتر استان‌ها هم معرفی خواهند شد.

وی همچنین گفت: بخش اصلی مراسم اختتامیه هم اهدای جوایز و معرفی برگزیدگان چهاردهمین دروه جشنواره است و در بخش طوبای زرین و ایثار و فداکاری، برگزیدگان رشته‌های دهگانه با حضور دبیران و داوران هر رشته تندیس طوبای زرین را دریافت می‌کنند.

چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از روز ۱۵ تا ۳۰ بهمن با حضور هنرمندان سراسر کشور برگزار شد.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.