مهر ۳, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نظری به نقش‌های «طبیعت در نگاه معاصر»

1 min read

نمایشگاه گروهی نقاشی «طبیعت در نگاه معاصر» روز جمعه (۶ اسفند) در گالری ژاله افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، در نمایشگاه طبیعت در نگاه معاصر ۴۰ اثر از ۱۴ هنرمند به نام‌های شیرین آزادی، شادی اجباری، پریناز حدادی، صلاح حسنی، الهه رمضانی، عباس سلامتی، ‌امیرحسین عالی، ارمغان عالی، مولود عکاف‌زاده، محدثه عیوض خانی، فرزاد قاضی زاهدی، مهسا کیال‌ها، نیلوفر کنعانیان و گلشن یکتائیان در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است: وقتی در دنیای معاصر در مواجهه با طبیعتی که پیش رو داریم ناامید می‌شویم، طبیعتی که دیگر وجود ندارد و یا تخریب شده است، می‌توانیم به تصویری که از طبیعت در ذهنمان شکل گرفته برگردیم و شروع به خلق روایت تازه‌ای کنیم. در نتیجه تصویری به وجود می‌آید که می‌تواند در ذهن هر بیننده‌ای هویت مستقلی داشته باشد و هر فرم بار معنایی تازه‌ای بیابد.

در بخش دیگری از این بیانیه می‌خوانیم: در هم آمیختن خیال و واقعیت از ویژگی‌های آثار پیش روست. در واقع این مجموعه نتیجه برخوردی است که هنرمندان با محیط اطرافشان داشته‌اند و پس از شناخت و درک و دگرگونی این برخورد در ضمیر ناخودآگاهشان، در مرحله تخیل دست به خلق آثار زده و سعی کرده‌اند این بازسازی ذهنی را به نمایش بگذارند و در این سیر تکاملی با مخاطب همراه شوند.

نمایشگاه طبیعت در نگاه معاصر از تاریخ ۶ تا ۱۶ اسفند در گالری ژاله به نشانی خیابان سمیه، بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک ۴ برپاست.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.