فروردین ۷, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رئیس موسسه فرهنگی اکو: هدف هنر تحکیم صلح و دوستی است

1 min read

رئیس موسسه فرهنگی اکو گفت: هنر مرزی نمی‌شناسد و در حقیقت جلوه‌های زندگی هر ملّت است هدف همه هنرها در منطقه اکو تحکیم و تعمیق صلح و دوستی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر از روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، مراسم افتتاح نمایشگاه عکس عکاسی: استعاره‌هایی از جنس چوب و … با آثاری از محمد خدادادی مترجم‌زاده رئیس دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر تهران، در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

رئیس موسسه فرهنگی اکو در این مراسم که با حضور دیپلمات هایی از بلاروس و جمهوری آذربایجان برگزار شد، تاکید کرد: هدف همه هنرها در منطقه ما تحکیم و تعمیق صلح و دوستی است و تمامی فرهنگ ها با شیوه‌های مختلف در این عرصه گام برمی دارند که هدف مؤسسه فرهنگی اکو هم در همین راستا معنی پیدا می‌کند. هنر مرزی نمی‌شناسد و در حقیقت جلوه‌های زندگی هر ملّت است.

سرور بختی با تاکید بر اینکه دانشگاه هنر تهران ، قطب هنر ایران و یکی از کهن ترین دانشگاه های سرزمین اکو است، خاطر نشان کرد: همکاری با این دانشگاه افق های جدیدی را در آینده پیش روی ما باز می‌کند.

بختی همچنین با تجلیل از ابعاد گسترده هنر استاد مترجم زاده، گفت: وی با این نمایشگاه ثابت کردند که هنر فقط دیدن نیست، بلکه چگونه دیدن است. که به قول علاّمه اقبال: «دیدن دیگر آموز!»

سید حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر نیز طی سخنانی در این مراسم با قدردانی از گسترش همکاری های مشترک با موسسه فرهنگی اکو تاکید کرد: باید از زبان هنر برای معرفی کشورهای عضو اکو به یکدیگر استفاده کنیم.

محمد خدادی مترجم زاده نیز باتشکر از همراهی سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو در برپایی نمایشگاه عکس استعاره هایی از جنس چوب و …. اظهار امیدواری کرد برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی فرصت تعامل بیشتری برای هنرمندان این حوزه تمدنی فراهم آورد.

سروش کیایی و مهدی مقیم نژاد دیگر سخنرانان این مراسم بودند که به بررسی ابعاد مختلف آثار استاد محمد مترجم زاده پرداختند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.