خرداد ۱۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نخستین موزه هنر ان اف تی

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر،توکن های غیر قابل معاوضه یا NFTها در سال گذشته محبوبیت بسیاری به دست آورده‌اند. حال نخستین موزه هنری با هدف افزایش و توسعه دانش درباره «ان اف تی‌» نیز در سیاتل آمریکا آغاز به کار کرده است.

این نمایشگاه مساحتی معادل ۲۸۰ متر مربع را در برگرفته و اطلاعاتی درباره هنر بلاکچین را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. جالب آنکه علاقه‌مندان می‌توانند به صورت حضوری به موزه مراجعه کرده و از نزدیک نظاره‌گر آثار دیجیتالی و منحصر به فرد باشند.

یکی از مسائلی که در این موزه به آن پرداخته شده، تاریخچه آثار NFT بوده که بسیار قدیمی‌تر از تصور عموم است. برگزارکنندگان نمایشگاه اثری از «کوین مک کوی» را در موزه قرار داده‌اند که قدمت آن به ۲۰۱۴، یعنی هشت سال پیش باز می‌گردد. این هنرمند ژوئن سال گذشته نیز توانست اثر دیجیتالی خود را در حراجی ساتبیز با قیمت ۱٫۴ میلیون دلار به فروش برساند.

همان‌طور که می‌دانید، ان اف تی‌ها جزو دارایی‌های دیجیتال هستند و گواهی اعتبار آن‌ها به وسیله فناوری بلاکچین تعیین می‌شود. لذا می‌توان اطمینان داشت که هیچ یک از آثار هنری به نمایش درآمده در این موزه، «جعلی» نیستند.

یکی دیگر از بزرگ‌ترین مزیت‌های ان اف تی‌ها، آسان بودن انتقال مالکیت آن‌ها است؛ بدین ترتیب که پس از انجام تراکنش، حق مالکیت سریعا به آدرس کیف پول خریدار منتقل می‌شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.