شهریور ۲۹, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نخستین موزه هنر «ان اف تی»‌ چگونه است؟

1 min read

نخستین موزه جهان مختص آثار «ان اف تی» در قالب یک نمایشگاه حضوری در «سیاتل» افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، و به نقل از نشنال، یک موزه در «سیاتل»، شهری واقع در ایالات متحده به عنوان نخستین موزه میزبان آثار «ان اف تی» در جهان آغاز به کار کرد.

نکته قابل توجه درباره این موزه که مساحتی معادل ۳۰۰ متر مربع را در برگرفته است، آنلاین نبودن آن است.

این موزه که در مورد یک فناوری جدید و در حال توسعه تمرکز دارد ویژگی‌های مشابه سایر موزه‌های عادی را دارد. فضای داخلی این موزه شبیه به یک اتاق سفید معمولی است و بر روی دیوارهای آن آثاری در صفحه‌هایی با وضوح تصویر بسیار بالا برای نمایش وجود دارند.

بخشی از ماموریت این موزه، افزایش و توسعه دانش درباره «ان اف تی‌»ها است. نوشته‌هایی که بر روی دیوار وجود دارند، اطلاعاتی را درباره هنر بلاکچین در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند و کارکنان موزه هم برای صحبت‌های بیشتر درباره این مسائل حضور دارند. در این جا «ان‌اف‌تی» یک دارایی دیجیتالی است که گواهی اعتبار آن به وسیله تکنولوژی بلاکچین مشخص شده است. بنابراین نمی‌توان این اثر «ان‌اف‌تی» را جعل کرد.

در طول سال گذشته، پس از فروش اثر هنری «بیپل» به قیمت ۶۹ میلیون دلار در حراجی کریستیز، «ان اف تی‌»ها شاهد رشد و توسعه بودند.

این موزه به این نکته اشاره دارد که تاریخچه آثار «ان اف تی» از آنچه که تصور می‌شود قدیمی‌تر است و یک اثر متعلق به «کوین مک‌کوی»‌ که به سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد را به عنوان یکی از آثار قدیمی‌تر «ان اف تی» معرفی می‌کند.

«مک کوی» در ژوئن سال گذشته نیز یک اثر هنری «ان اف تی» را در حراجی ساتبیز به قیمت ۱.۴ میلیون دلار به فروش رساند.

این موزه با «آرون برد» یک مجموعه‌دار آثار «ان اف تی»‌ برای برگزاری نخستین‌ نمایشگاه همکاری دارد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.